Maciej Mazur, barman z Krakowa, jest już w półfinale międzynarodowego konkursu sherry Tio Pepe 1 on 1! Awansował po wygraniu dwóch pojedynków – z Duńczykiem i Niemcem. Przed nim ogromna szansa dostania się do finału. Aby tak się stało musi po swoim pojedynku otrzymać więcej głosów na Instagramie niż przeciwnik. Tym razem będzie to trudne bo jego przeciwnikiem jest Meksykanin, a więc przedstawiciel ludnego kraju.

W półfinałach Tio Pepe 1on1 barmani zaprezentują swoją interpretację Fino Colady, koktajlu rozsławionego przez Deana Callana.
Uczestnicy będą mogli oprzeć swoje twisty na Fino Coladzie, używając dowolnego stylu wina sherry lub dowolnych alkoholi inspirowanych sherry, takich jak brandy Lepanto, beczka London Sherry, a nawet wermut sherry Gonzalez Byass La Copa.
Dodatkowym wyzwaniem będzie test na posługiwanie się venecią. To mały kieliszek przymocowany do długiego pałąka. Wkłada się go do beczki, aby zaczerpnąć odrobiny sherry do spróbowania lub podania. W widowiskowy sposób można przelewać wino z venecji do kieliszka. To tradycyjny sposób nalewania sherry do szkła. Zwycięzca wyzwania z venencją otrzyma punktową premię!
W konkursie, oprócz rozgłosu, barman zdobyć może nagrody: od gwarantowanej butelki 30-letniej sherry po 2000 euro.

Jak głosować na Maćka?
Pod koniec bitwy dwa przepisy zawodników zostaną opublikowane na stronie @TioPepewine na Instagramie, aby publiczność mogła zagłosować na swojego faworyta. Będziemy mieli na to 24 godziny. Aby wesprzeć polskiego barmana, obserwujący mogą głosować, komentując koktajl #TioPepePL (liczony będzie tylko jeden komentarz na użytkownika). Autor koktajlu z większą ilością komentarzy wygra i przejdzie do wielkiego finału.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail