Nalewki Staropolskie

firma rodzinna powstała w 2004 roku. Nalewki tworzone są zgodnie z tradycyjnymi domowymi recepturami, trzymając się starych receptur i przepisów oraz korzystając z blisko czterdziestoletniego doświadczenia i wiedzy Karola Majewskiego – mistrza smaku i założyciela firmy, który w swoim życiu zrobił już ponad trzysta nalewek. Nalewki Staropolskie to produkty ekskluzywne. Na rynku alkoholowym pozycjonowane jako produkt niszowy z najwyższej półki.
Poszczególne rodzaje nalewek wytwarzane są w krótkich seriach i wszystkie są rocznikowane. Wyroby firmy są rekomendowane przez Slow Food (trzy smaki mają certyfikaty), są Laureatem Nagrody Godła Teraz Polska, są nagradzane i wyróżniane na ogólnopolskich festiwalach nalewek. Stałymi odbiorcami są m.in. Kancelaria Prezydenta RP, Kancelaria Sejmu RP, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Restauracja Atelier Amaro.

Karol Majewski

Owoce pochodzą z małych wiejskich sadów, ekologicznych upraw i leśnych polan. Preferowane są dzikie odmiany, często zapomniane, jak na przykład ałycza (śliwa wiśniowa), czeremcha, głóg z otuliny Puszczy Kampinoskiej, pigwowiec zwyczajny z Borów Tucholskich czy tarnina z Bieszczad i Gorców. Nalewki początkowo dojrzewają na słońcu, które wydobywa z owoców cały bukiet najwspanialszych aromatów i smaków. Potem przez wiele lat leżakują w słojach i gąsiorach w chłodnych i ciemnych piwnicach. Dzięki temu osiągają swój niepowtarzalny smak. Minimalny czas oczekiwania to trzy lata. Producent nie dodaje żadnych esencji zapachowych, barwników czy poprawiaczy. Cały proces produkcyjny wykonywany jest ręcznie, w domowy sposób.
Szeroka gama owocowo-korzennych trunków sprzedawana jest w charakterystycznych wysmukłych butelkach, korkowanych. Oferta obejmuje ok. 30 smaków, są to: Wiśniowa tradycyjna, Wiśniowa miodowa, Wiśniowa wykwintna, Pomarańczowo-kawowa, Cztery Pory Roku z pędami sosny, Imbirówka Stryja Dionizego, Śliwkowa wiśniowa, Wiśniowa pomarańczowa, Malinowa Poranna Rosa, Na pędach sosny, Agrestówka, Pigwowa z dzikiego pigwowca, Na płatkach jaśminu, Mniszek Lekarski, Cytrynówka, Jarzębina z tarniną, Morela, Orzechówka, Wiśniowa pigwowa, Rokitnik, Głóg, Z kwiatu czarnego bzu, Jeżynowo malinowa, Czeremcha, Jaśminowa na płatkach jaśminu, Czarna porzeczka, Tarnina, Ałycza.

1 komentarz do “Nalewki Staropolskie”

  1. thea Bontenbal

    Goedemorgen , wij hebben 3 flesjes gekregen uit 2007
    Kunnen wij dit nog drinken ?
    Groet thea Bontenbal

Komentarze są wyłączone.

Scroll to Top
Spirits logotyp czarny

Dostęp zablokowany

Nie spełniasz wymogów dotyczących wieku użytkowników strony.
Spirits logotyp czarny

Czy ukończyłeś/aś 18 lat?

Treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla osób dorosłych.