Marka Finlandia rozszerza ofertę produktów o nową serię alkoholi – Finlandia Botanical. Nowość w portfolio marki stanowią dwa smaki naturalnie infuzjowanego alkoholu, będącego pomostem pomiędzy światem wódki i ginu. Trunek o obniżonej zawartości alkoholu będzie stanowił bazę do orzeźwiających letnich drinków. Hasło „Jestem smakiem fińskiego lata” jest motywem przewodnim kampanii startującej 26 maja i trwającej do końca sierpnia 2021 roku. Działania promocyjne realizowane w ramach kampanii obejmują aktywności konsumenckie, komunikację PR oraz działania z influencerami. Marka debiutuje dwoma smakami: Ogórek & Mięta oraz Dzika Jagoda & Róża.

– Finlandia Botanical jest uosobieniem wszystkiego, co najlepsze w fińskiej przyrodzie. Alkohol powstał na bazie krystalicznie czystej wody filtrowanej przez moreny polodowcowe oraz jęczmienia wygrzewającego się w słońcu, które w Finlandii nie zachodzi przez 72 dni w roku. Wysublimowane smaki ziół i owoców nadane w procesie infuzji przywodzą zaś na myśl dary fińskiej przyrody. Poprzez wprowadzenie tego produktu na rynek chcemy trafić w rosnący segment craftowych, naturalnych alkoholi z mniejszą zawartością alkoholu, a tym samym umożliwić konsumentom delektowanie się smakiem fińskiego lata podczas niezobowiązujących spotkań w gronie przyjaciół – mówi Maciej Gierula, brand manager Finlandia Vodka w Brown-Forman Polska.
Poza wyjątkowymi propozycjami smakowymi, które zostały nadane Finlandii Botanical w procesie naturalnej infuzji, nowy produkt charakteryzuje się brakiem cukru oraz sztucznych substancji słodzących. Obniżona zawartość alkoholu, tj. 30% powoduje, że produkt sprawdzi się znakomicie w roli bazy do letnich, lekkich drinków, które podane w pękatych kieliszkach wypełnionych lodem i świeżymi owocami, orzeźwią nawet w najgorętsze dni lata. Marka fińskich alkoholi zadbała również o naturalny design produktu, który idealnie współgra z charakterem nowego trunku. Minimalistycznie zaprojektowana butelka Finlandii Botanical przyciąga wzrok na sklepowej półce, a papierowa, ekologiczna etykieta sprawia, że alkohol pięknie komponuje się na stole w towarzystwie ziół i kwiatów. Warianty pojemności dostępne w sklepach to 0,5 l (w rekomendowanej cenie 34,99 – 39,99 zł) oraz 0,7 l (w rekomendowanej cenie 39,99 – 44,99 zł) dla obu smaków.
Za opracowanie całościowej strategii komunikacji PR, realizację działań z zakresu media relations oraz współpracę z influencerami odpowiada agencja Big Picture. Za koncept kreatywny oraz projekt i produkcję materiałów dla działań PR i on-trade odpowiedzialna jest agencja kreatywna HOLO. Działania digitalowe zostały powierzone agencji K2 Create, natomiast zakupem mediów zajął się dom mediowy Performics.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail