Po wprowadzeniu do sprzedaży limitowanych edycji butelek z malunkami inspirowanymi klasycznym rosyjskim rzemiosłem, wódka Russian Standard prezentuje trzecie, ekskluzywne opakowanie. Tym razem oddaje ono hołd architekturze słynnego Ermitażu.

Russian Standard Hermitage Edition stanowi rozwinięcie i dopełnienie historii budowanej przez wcześniejsze edycje limitowane marki. Dostępna już na polskim rynku Russian Standard Lyubavin Edition, inspirowana jest pracami oficjalnego jubilera rosyjskiego dworu carskiego. Pracownia Lyubavina, która znajdowała się w Sankt Petersburgu, słynęła z łączenia barokowego stylu z art nouveau i elementami starorosyjskiego folkloru. Sam carski jubiler współpracował z pracownią złotniczą Fabergé i uznawany jest za jednego z czołowych artystów złotego wieku emalierstwa rosyjskiego. Bogactwo jego prac przejawia się w misternie malowanych złotych ornamentach, których odzwierciedleniem jest właśnie butelka Russian Standard Lyubavin Edition. Najnowsza edycja limitowana przenosi nas bezpośrednio na dwór carski. Butelka Hermitage Edition inspirowana jest ikoniczną architekturą Pałacu Zimowego – najsłynniejszego, barokowego pałacu czasów carskiej Rosji, zbudowanego w XIII wieku dla carycy Elżbiety, a następnie przemienionego przez cesarzową Katarzynę II w ogromną galerię sztuki. Obecnie Pałac Zimowy jest najbardziej charakterystyczną częścią Ermitażu, największego muzeum sztuki w Rosji i jednocześnie jednego z największych muzeów na świecie, wypełnionego wspaniałymi kolekcjami dzieł sztuki. Opakowanie nowej edycji wódki Russian Standard, która produkowana jest zaledwie kilkanaście kilometrów od charakterystycznego, zielonego Pałacu Zimowego, czerpie inspirację z jego bogato zdobionej architektury. Butelka odwzorowuje kolor jego elewacji, wspaniałych złoconych bram i carskiego monogramu, znajdującego się nad głównym wejściem, będąc tym samym uosobieniem złotych czasów rosyjskiej kultury i sztuki.
Sprzedaż limitowanych edycji wódki Russian Standard wspierana będzie materiałami POS oraz działaniami PR i w kanale prasy handlowej. Wódki Russian Standard Lyubavin Edition oraz Russian Standard Hermitage Edition dostępna będą na sklepowych półkach w kanałach handlu tradycyjnego i nowoczesnego od początku grudnia w butelkach o pojemności 700 ml. Rekomendowana cena nowości to 49,99 zł w kanale handlu tradycyjnego.

Komentarze

Komentarze

     • Dobre czasy minęły, zgodnie z patentem:

      For the preparation of vodka „Russian Standard” is used:
      – rectified ethyl alcohol „Extra” in accordance with GOST 5962-67;
      – drinking water in accordance with GOST 2874-82 with rigidity to 1 mol / m 3 for natural water and up to 0.20 mol / m 3 for corrected water;
      – refined sugar GOST 22-94;
      – succinic acid according to GOST 6341-75 or TU 6-09-40-3237-87;
      – sodium bicarbonate in accordance with GOST 2156-76;
      – bread wheat grain unleavened dry TU 474-2053333705-01-92;
      – coal crushed active charcoal BAU-A in accordance with GOST 6217-74.
      Ready vodka has the following ratio of ingredients, kg per 1000 dal of:
      Succinic acid – 0.14 – 0.16
      Sodium bicarbonate – 0.2 – 0.4
      and l
      Sugar syrup 65.8% strength – 17 – 18
      The filtrate infusion dry loaves – 1 – 2
      Water-alcohol liquid from rectified ethyl alcohol „Lux” and water

      • Czyli klasyka, spirytus lux i woda + trochę cukru dla smaku, jak prawie w każdej rosyjskiej wódce (a i w wielu polskich, tylko, że u nas nie ma takiej transparentności i producent nie komunikuje na temat składników). Nic tu niezwykłego nie ma.

       • Ale mimo wszystko o kwasie bursztynowym i sodzie oczyszczonej nie ma informacji, a powinny być podane. Cukier w formie syropu jest do przełknięcia i w jakimś stopniu ten nalew-ilość nie przeraża, ale ma wpływ na smak. Nadal jednak jest odejście od standardu Mendelejewa czyli mieszaniny spirytusu i wody.

  • Nawet coś napiszę zgodnie z rozporządzeniem 110 wódka czysta to spirytus woda i filtracja przez węgiel oczywiście to w ue Rosjanie i Ukraina robi po swojemu słodzą dodają nalewy itp. na etykiecie bieługi są nawet podane nalewy… Oczywiście masz rację polscy producenci też kombinują z cukrem i nalewami ale jest to dla mnie nieetyczne zauważ że moje produkty które mają coś więcej w składzie niż wymieniony wyżej alkohol i woda nie nazwałem wódka a napojem spirytusowym np. ziemniak kujawski… Jednak bardzo łatwo sprawdzić czy ktoś ociera się o granice legalności wystarczy odparować wódkę w jakimś naczynku jak zobaczysz karmel no to…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail