Jameson wprowadza drugą edycję swojej whisky finiszowanej w beczkach po piwie – Jameson Caskmates IPA Edition. Beczki pochodzą z browaru Franciscan Well. Wcześniejsza Jameson Caskmates Stout Edition odniosła duży sukces, także w Polsce. Nowa whisky będzie podobnie trzykrotnie destylowana. Piwo typu IPA dodało jej aromatu chmielu, nuty kwiatowe i cytrusowe. Butelkowana z mocą 40%, dostępna w Europie od stycznia 2018 w cenie podobnej do Jameson Caskmates Stout Edition.

Komentarze

Komentarze

  1. Od stout’u były nuty słodsze, bardziej udane dla whiskey. Tutaj będzie dużo cytrusów, bo samo piwo jest chmielone amerykańską Citrą, co więcej IPA nie jest tutaj India Pale Ale, ale Irish Pale Ale-co zresztą określa sam browar. Ci, którzy już pili, wspominają posmak albedo z grejpfruta, czyli choć jest to bardzo ‚idiosyncratic’ starzyć whiskey w beczce po piwie w stylu właściwie AIPA, to niekoniecznie jest to trafienie w sedno.

  2. Piwo chmielone było Citrą, więc nie jest to najlepszy składnik do mariażu z nutami whiskey. Co więcej to piwo nie jest India Pale Ale, tylko Irish Pale Ale, więc zwykłym jasnym chmielonym po części chmielem amerykańskim, czyli od biedy American India Pale Ale. Pozostałe dwa chmiele Tettnager i Magnum to głównie goryczka. W przypadku stout’u można było liczyć na nuty słodsze, bardziej aksamitne, tutaj może być bardzo ‚idiosyncratic’, ale niekoniecznie dobrze, niektórzy, którzy już degustowali piszą o albedo jak w grejpfrucie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail