24 listopada na Sali Plenarnej w Senacie odbyła się dyskusja na temat planowanej podwyżki akcyzy na alkohol i wyroby tytoniowe – w związku z procedowaniem rządowego projektu nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym. Opozycja wnioskuje o odrzucenie projektu w całości. Co ciekawe, mimo że to projekt rządowy, Zjednoczona Prawica jest w sprawie podzielona. Senator Jan Maria Jackowski (PiS) powiedział, że zagłosuje przeciwko ustawie.

Głosowanie nad projektem w Senacie odbędzie się prawdopodobnie w dzisiaj. Z wypowiedzi senatorów wynika, że projekt zostanie odrzucony przez Senat w całości i wróci do Sejmu. To właśnie w Izbie Niższej odbędzie się finalna dyskusja oraz decyzja Parlamentu.
Tym ważniejszy wydaje się głos senatora Jackowskiego, który może obrazować szerszy sprzeciw przeciwko ustawie w Zjednoczonej Prawicy. Senator miał wątpliwości co do niektórych zapisów projektu: ,,Skoro celem rządu jest działanie prozdrowotne, to należało jednolite zasady przyjąć do wszelkich podmiotów – zaznaczył. Wskazał, że nie może poprzeć ustawy w obecnym kształcie”.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail