Wydarzenia
destylarnie, rynek, single malt

Owl Whisky na sprzedaż

Owl Whisky na sprzedaż

Udostępnij:

Najstarszy producent whisky single malt w Belgii, destylarnia Owl z Fexhe-le-Haut-Clocher, wraz z całym swoim majątkiem została wystawiona na aukcję po likwidacji firmy.

Założona w 2004 roku przez Etienne’a Bouillona, robiła whisky z lokalnego jęczmienia. W destylarni znajdują się oryginalne miedziane alembiki z dawnej destylarni Caperdonich, założonej w 1898 roku w Speyside.
Destylarnia wystawiona jest na sprzedaż za pośrednictwem Auctim, międzynarodowej platformy aukcyjnej. Oferta obejmuje kompletny zakład produkcyjny z całą infrastrukturą, w tym linię rozlewniczą, która umożliwia natychmiastową kontynuację lub rozbudowę działalności. Destylarnia Owl ma zdolność produkcyjną około miliona litrów rocznie. Oprócz zakładu, firma wystawiła na aukcję ponad 3500 dojrzewających 200-lbeczek whisky, w tym zapasy leżakujące do 20 lat.
Christophe Moyersoen, dyrektor generalny Auctim, skomentował tę wyjątkową ofertę: Sprzedaż The Owl Distillery stanowi wyjątkowy moment dla europejskiego rynku alkoholi. Niezwykle rzadko można znaleźć zakład o takiej skali, gotowy do natychmiastowego zakupu, łączący dużą moc produkcyjną ze znacznymi zapasami wysokiej jakości, leżakowanej whisky.

Powiązane artykuły

Wydarzenia
piwo, rynek, wino, wódka

Opublikowane przez Radę Ministrów sprawozdanie z wykonania budżetu państwa za 2025 rok pokazuje, że wpływy […]

Wydarzenia
nagrody

11 maja w salonach Hôtel de Galliffet, siedzibie Włoskiego Instytutu Kultury w Paryżu, odbyło się […]

Wydarzenia
bourbon, whiskey amerykańska

Destylarnia Buffalo Trace wprowadzając na rynek swoją najstarszą jak dotąd ekspresję bourbona Eagle Rare 30YO. […]

Wydarzenia
gin, RTD, whisky szkocka

Destylarnia Bruichladdich wraz z firmą Whitebox przygotowała linię koktajli RTD w puszkach. Whisky Sour jest […]

Aqua Vitae, Wydarzenia
Aqua Vitae

Ukazał się trzeci w tym roku numer magazynu „Aqua Vitae”, 64 strony. Polecamuy lekturę z […]

Wydarzenia
bezalkoholowe, likier, rynek, wino

26 maja odbył się lunch prasowy, na którym Joanna Dolęga-Semczuk, członek zarządu i dyrektor ds. […]

Wydarzenia
destylarnie, rynek, whiskey irlandzka

Brown-Forman, właściciel marki Slane Irish Whiskey, wstrzymał produkcję w destylarni Slane w hrabstwie Meath w […]

Wydarzenia
prawo, rynek

Sejm skierował do komisji finansów projekt nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym, który zakłada znaczące podwyżki […]

Przewijanie do góry
Spirits logotyp czarny

Dostęp zablokowany

Nie spełniasz wymogów dotyczących wieku użytkowników strony.
Spirits logotyp czarny

Czy ukończyłeś/aś 18 lat?

Treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla osób dorosłych.