Pinot noir w świątecznym nastroju

15 grudnia o godzinie 19.30 odbędzie się 147. spotkanie Akademii Wina – pinot noir. Spróbujemy win Arrogant Frog Lilly Pad Pinot Noir 2022 i Divino Spätburgunder 2019. Degustacje odbywają się również w Salonie M&P Praga Strzelecka, ul. Strzelecka 27/29 w Warszawie. Koszt: 50 zł. Do degustacji zawsze serwujemy przystawki, związane z regionem winiarskim, z których pochodzą wina.

Arrogant Frog Lilly Pad Pinot Noir 2022

Ta Żaba jest typowo francuska z zaledwie delikatnym wpływem Nowego Świata. 100% Pinot Noir uwodzi dojrzałymi taninami, dobrą kwasowością i jedwabistym, długim finiszem. 50% wina leżakuje w nowych, dębowych beczkach przez 7 miesięcy, kolejne 50% dojrzewa w stalowych tankach. Wino o głęboko purpurowej barwie i eleganckim bukiecie, pełnym aromatów czerwonej porzeczki, truskawek, wiśni i delikatnie pieprznych tonów z nutami wanilii. Polecane do grillowanych mięs: jagnięciny, cielęciny, wieprzowiny, dziczyzny i miękkich serów.

Divino Spätburgunder 2019

Wino to zostało stworzone w 100% z gron Spatburgunder (niemiecka nazwa Pinot Noir) i krótko dojrzewało w beczkach z francuskiego dębu. Ma ujmującą rubinową barwę. W aromacie odnajdujemy dojrzałe wiśnie, truskawki z nutami pikantnego pieprzu i wanilii oraz odrobiną skóry. Na podniebieniu przyjemny czerwony owoc z doskonałą równowagą i łagodną kwasowością, a jedwabiste taniny zapewniają długi i szlachetny finisz. Podawać z pieczonym dzikim ptactwem, do polędwiczki z królika, risotto z leśnymi grzybami, pieczonej szynki i średnio intensywnych serów jak Comte czy Brie.

Scroll to Top
Spirits logotyp czarny

Dostęp zablokowany

Nie spełniasz wymogów dotyczących wieku użytkowników strony.
Warsaw Spirits Competition 2024

Rejestracja otwarta

Zgłoś swoje uczestnictwo w festiwalu!
Zniżka EARLY BIRD -10% do 31 marca.

Spirits logotyp czarny

Czy ukończyłeś/aś 18 lat?

Treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla osób dorosłych.