Po dwóch zakończonych dużym sukcesem edycjach Festiwal Piwowarów Domowych wraca 11 czerwca. Tegoroczna odsłona wydarzenia, podobnie jak poprzednie, odbędzie się w Warszawie, w MCTK Expo XXI. Celem imprezy jest zaprezentowanie szerokiej publiczności bogatego i różnorodnego świata piwa domowego, a także piwowarstwa jako pasjonującego hobby.

Na początku ubiegłej dekady to właśnie w kuchniach piwowarów-hobbystów w całej Polsce zapoczątkowana została piwna rewolucja, skutkująca dynamicznym rozwojem browarów rzemieślniczych i szeroką ofertą piw kraftowych w bardzo zróżnicowanych stylach. Warzenie w domu było i jest częstą ścieżką, na której swój rozwój rozpoczynają zawodowi piwowarzy-rzemieślnicy.
Mimo niedługiego stażu Festiwal stał się jednym z największych europejskich wydarzeń poświęconych w całości piwowarstwu domowemu. W czasie ostatniej edycji w 2019 roku 70 piwowarów domowych z całej Polski zaprezentowało aż 270 piw około dwóm tysiącom gości. Tym razem organizatorzy spodziewają się także reprezentacji najlepszych piwowarów domowych z zagranicy. Goście wydarzenia w ramach zakupionego biletu otrzymają szkło degustacyjne i możliwość spróbowania wszystkich piw przygotowanych przez wystawców – od klasyki, przez style nowofalowe, aż po eksperymentalne warki z niezwykłymi dodatkami. Autorami piw są najlepsi piwowarzy domowi z całej Polski i Europy – laureaci konkursów i zwycięzcy bitew piwnych. Na najlepsze piwa oraz stoiska festiwalu uczestnicy będą mogli zagłosować w aplikacji, a ich faworyci zdobędą atrakcyjne nagrody.
Na Festiwalu nie zabraknie atrakcji dodatkowych: prelekcji i warsztatów tematycznych, pokazów na stoiskach naszych partnerów w branży piwnej, strefy food trucków, muzyki i relaksu. Wieczorem na scenie głównej poznamy wyniki Mistrzostw Polski Piwowarów Domowych, które odbędą się 2 tygodnie wcześniej. Planowane są także aukcje charytatywne na rzecz dotkniętej wojną Ukrainy. Bilety na Festiwal są już dostępne na stronie https://fpd.pspd.org.pl.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail