Degustacje w ciemno z Fortem Whisky

Fort Whisky Shop & Bar rusza z degustacjami online w ciemno. Uczestnicy spotkań nie będą znali próbowanych whisky do momentu ich ogłoszenia pod koniec każdej degustacji. To szansa na zdobywanie doświadczenia – pijąc whisky, gdy nie sugerujemy się marką i własnymi uprzedzeniami. Uczestnicy wspólnie będą starali się określić profile whisky i stworzyć ich notki smakowe. Na koniec wybiorą najlepszą whisky i poznają degustowane trunki.

Czytaj więcej

Spotkanie z winami Ritterhof

Akademia Wina On-line zaprasza na degustację, która odbędzie się w „lany” poniedziałek, 13 kwietnia o godz. 20.00. Poznamy wina z winiarni Ritterhof, najlepsze parcele w regionie Górnej Adygi, tuż pod Alpami. Prowadzący degustację opowiedzą o winnicy, pokażą zdjęcia i razem z uczestnikami będą próbowali win na platformie komunikacyjnej, która umożliwi zadawanie pytań i dzielenie się własnymi odczuciami smakowymi. Dlatego ważne, by wszyscy byli o tej samej porze przy komunikatorze (komputer, tablet lub smartfon).

Czytaj więcej

Wirtualny festiwal whisky

Na 4 kwietnia zapowiedziany jest wirtualny festiwal whisky – Lockdown Whisky Festival. Pomysłodawcą imprezy jest Scott Adamson, globalny ambasador destylarni Tomatin. W imprezie wezmą udział także ambasadorzy innych marek whisky: Adelphi, Arran, BenRiach, Cù Bòcan, GlenAllachie, Glencadam, Glen Moray, Kilkerran, Kilchoman, Paul John i Tomintoul. Imprezę będzie można śledzić na mediach społecznościowych #LockdownWhiskyFestival w godz. 14.-17.00. Będzie to okazja do dyskusji o whisky i jej obecnych problemach.

Nowy Nemiroff

Marka Nemiroff ma w Polsce nowego dystrybutora i wprowadziła nowe wódki – nowe opakowania i zupełnie nowe receptury. Dystrybutorem została Coca-Cola HBC Polska, która przejęła także markę wódki Potocki oraz kilka produktów z Grupy Campari (Cinzano, gin Bulldog i Bickens, tequila Espolon, likiery Grand Manier i Frangelico). Nowe wódki Nemiroff mają bardziej atrakcyjną butelkę, która wraz z etykietą nawiązuje do lat 20. XX wieku.

Czytaj więcej

Alkohole marca 2020

Koronawirus niszczy świat jaki znaliśmy i lubiliśmy. Zamknięte bary, odwołane degustacje i imprezy targowe. Każdego roku przywoziłem w marcu masę nowych smaków i aromatów z targów ProWein w Düsseldorfie. Każdego miesiąca zaglądałem na degustacje do mojego ulubionego baru Max, nie mówiąc już o degustacjach, które sam organizowałem i musiałem odwołać. W rezultacie w marcu spróbowałem jedynie 52 nowe alkohole. Trochę udało się spróbować zanim jeszcze zamknięto bary, trochę podesłali przyjaciele. Jest źle i będzie jeszcze gorzej, bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że po świętach Wielkanocy wszystko się odmieni, o czym zapewniają wierzący w cud politycy. Większość tego co próbowałem w marcu, to były na szczęście dobre rzeczy i 29 próbek znalazło się w medalowym przedziale ocen 80-100.

Czytaj więcej

Kobiety z winem

9 marca California Wines Polska, Raffles Europejski Warsaw, Towarzystwo Przyjaciół Kilku i Taste It All zaprosiły niezwykłe kobiety, przedstawicielki świata biznesu, kultury, mediów, influenserki, na winiarską celebrację Dnia Kobiet. W niezwykle reprezentacyjnym wnętrzu Apartamentu Prezydenckiego hotelu, zaproszone panie miały okazję degustować kilkadziesiąt win z Kalifornii, których serwowaniem zajmowały się przedstawicielki grupy Polskie Sommelierki. Winom towarzyszyła kuchnia Beñat Alonso, szefa restauracji hotelowej Europejski Grill. Artystyczną oprawę wieczoru zapewniły malarki, Francuzka Joelle Meissner oraz warszawianka Beata Konarska a także fotografka Delffina Dellert. Wieczór uświetnił recital gwiazdy sceny klubowej Noviki.

Czytaj więcej

Bruichladdich Family online

Dom Whisky zaprasza na degustację online z udziałem Mateusza Zabiegaja brand ambasadora marki Bruichladdich. Do spróbowania będą: Bruichladdich The Classic Laddie, Bruichladdich Islay Barley 2011, Bruichladdich Bere Barley 2010, Port Charlotte 10YO, Port Charlotte Islay Barley 2012. Koszt degustacji wynosi 240zł/os. W cenie butelka Port Charlotte Islay Barley 2012, zestaw 5 sampli 0,20ml oraz kieliszek degustacyjny Dom Whisky.

Czytaj więcej

Spirit of Speyside odwołane

Tegoroczny festiwal Spirit of Speyside został odwołany, impreza odbędzie się w 2021 roku w dniach 28 kwietnia-3 maja. Konkurs Spirit of Speyside, którego preeliminacje mają odbyć się także w Polsce, odbędzie się 29 sierpnia. O terminie polskiego spotkania konkursowego będziemy informować, kiedy tylko możliwa będzie ponowna organizacja wydarzeń degustacyjnych.

Degustacja kolekcji hiszpańskich single cask

Grupa hiszpańskich inwestorów podjęła decyzje w 1996 roku decyzję o budowie destylarni whisky single malt. Zamówili dwa alembiki u lokalnego producenta, Albayzín, i w 2004 roku napełnili pierwsze beczki. Liber Destilerías działa w Padul, niedaleko Grenady. Wykorzystują lokalny słód jęczmienny i duńskie drożdże, fermentacja trwa od 48 do 96 godzin, destylat odbierany jest ze średnią mocą ok. 65%. Produkują na lokalny rynek Pure Malt Whisky Embrujo de Granada. Butelkują też: rum, orujo, wódkę, gin i likiery. Podstawowa whisky starzona jest w amerykańskim dębie przez ponad osiem lat. Butelkują też starsze single malts, wyłącznie z 600-litrowych beczek po sherry pedro ximenez, m.in. dla Spanish Whisky Club, wszystkie z mocą beczki.

Czytaj więcej

Gin & Botanicals Festival

W dniach 11-12 lipca 2020 w Hotelu Altus w samym sercu Poznania odbędzie się pierwsza edycja Gin & Botanicals Festival. Organizatorem jest firma Studio Smaku, świadcząca usługi outsourcingu gastronomicznego w Polsce. W planie są sesje masterclass, degustacje,. Udział wystawców z kraju i zagranicy. Jednocześnie organizatorzy informują, że: „W związku z panującą sytuacją w Państwie zakładamy możliwość przełożenia daty. a nie jej odwołania”. Więcej informacji: https://ginfestival.pl/pl.