Wyjątkowy gatunek w puszczy

Na dedykowanej stronie www.zubrowka.pl konsumenci mogą wziąć udział w konkursie pod hasłem „Wyjątkowy gatunek w puszczy”. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i odpowiedzieć na pytanie konkursowe: „czym jest dla ciebie wyjątkowy gatunek w puszczy?”. Do wygrania są atrakcyjne nagrody, jak: rowery, kamery Go Pro oraz pięciodniowe wycieczki do puszczy dla dwóch osób.

Czytaj więcej

World Whiskies Awards 2022

Ogłoszono tegorocznych laureatów World Whiskies Awards. Organizatorem konkursu jest „Whisky Magazine”. Laureaci głównych nagród w poszczególnych kategoriach:
World’s Best Blended: The Akkeshi Blended Whisky Shosho
World’s Best Blended Limited Release: Pike Creek 22 Years Old Pedro Ximénez Cask Finish
World’s Best Blended Malt: Yamazakura Blended Malt Asaka
World’s Best Bourbon: Redemption Barrel Proof High Rye Bourbon 10 Years Old
World’s Best Canadian Blended: Crown Royal Noble Winter Wheat
World’s Best Corn Whiskey: Ironroot Republic Icarus
World’s Best Flavored Whisky: Whiskeysmith Blood Orange
World’s Best Grain: The Whistler Mosaic Marsala Cask
World’s Best New Make & Young Spirit: Macaloney’s Seaweed-Peated Clearach
World’s Best Pot Still: Teeling Whiskey Wonders of Wood Single Pot Still
World’s Best Rye: Millstone 100 Rye Whisky
World’s Best Single Barrel Bourbon: Blanton’s The Original Single Barrel Bourbon Whiskey
World’s Best Single Cask Single Malt: Stalla Dhu Caol Ila 11 Years Old Cask Strength
World’s Best Single Malt: The Lakes Distillery The Whiskymaker’s Reserve No.4
World’s Best Small Batch Bourbon: Widow Jane 10 Year Bourbon
World’s Best Small Batch Single Malt: The Notch Nantucket Island 12 Years Old
World’s Best Tennessee Whiskey: Jack Daniel’s 10 Years Old
World’s Best Wheat: Bainbridge Battle Point Two Islands Hokkaido Cask

Wybory najładniejszej polskiej buteleczki

Tradycyjnie na forum www.alkoholeminiaturki.fora.pl przeprowadzono wybory na najładniejsze polskie miniaturki 2021 roku. W wyborach wzięto pod uwagę 28 buteleczek/zestawów buteleczek o poj. do 89 ml, które ukazały się w 2021 roku. Każdy kolekcjoner zarejestrowany na forum wskazywał trzy, jego zdaniem, najładniejsze, najciekawsze, najlepsze buteleczki/zestawy buteleczek, przy czym swój wybór mógł uzasadnić.

Czytaj więcej

Henkell Freixenet z Diamentem

Firma Henkell Freixenet Polska znalazła się wśród laureatów prestiżowego plebiscytu „Diamenty Forbesa 2022”. W rankingu, który przygotowano po raz czternasty, znalazły się firmy, które w trzech ostatnich latach najszybciej zwiększyły swoją wartość. Wyniki opracowano na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firmy. Wśród kluczowych kryteriów znalazły się m.in. wyniki finansowe za lata 2016-2020, wartość majątku, historia płatnicza, wiarygodność płatnicza czy brak negatywnych zdarzeń prawnych.

Czytaj więcej

Gin Lubuski z Superior Taste Award

Gin Lubuski, jeden ze sztandarowych produktów firmy Henkell Freixenet Polska i najpopularniejszy gin w Polsce, otrzymał Certyfikat Jakości Superior Taste Award. To prestiżowa nagroda przyznawana przez brukselski International Taste Institute. Jury tego międzynarodowego konkursu składa się z szerokiego panelu ekspertów – to ponad 200 szefów kuchni i sommelierów z 20 krajów, w większości uznanych restauracji i ośrodków kulinarnych. Produkty poddawane są wnikliwej analizie sensorycznej. To już kolejne takie wyróżnienie dla ginu z Polski. Swój pierwszy Certyfikat Jakości Superior Taste Award Gin Lubuski zdobył w 2005 roku, podczas pierwszej edycji konkursu.

Czytaj więcej

XBS Pro-Log wśród najlepszych logistyków roku

XBS Pro-Log jest laureatem nagrody dla najlepszej firmy logistycznej w kategorii Usługi o wartości dodanej w tegorocznej dwudziestej edycji programu Operator Logistyczny Roku. W uzasadnieniu nagrody czytamy: „Lider Logistyki w kategorii Usługi o wartości dodanej. Branżowy ekspert logistycznej obsługi towarów akcyzowych uzyskuje przewagę technologiczną i jakościową nad konkurencją. W czołówce rankingu Top1000 Najefektywniej Zarządzane Firmy Logistyczne”. Nagrody i wyróżnienia w badaniu Operator Logistyczny Roku wręczane są od dwudziestu lat. Organizatorem wydarzenia jest agencja badań rynkowych Data Group Consulting. Badaniom towarzyszy obszerny raport poświęcony branży logistycznej, który można pobrać na stronie organizatora: www.dgc.com.pl.

Czytaj więcej

Nagrody w konkursie The Spirit of Speyside

7 października wręczono – z wielkim opóźnieniem – nagrody w konkursie The Spirit of Speyside. Złote medale otrzymały cztery whiskt single malt z regionu Speyside, w czterech kategoriach wiekowych:
Non-Age Statement – Tamnavulin Sherry Cask Edition
12YO & Under – Aberlour 10YO
13-20YO – Glenallachie 15YO
21YO & Over – Glenfiiddich Grand Cru 23YO
Łącznie w konkursie oddano ponad 1600 głosów podczas organizowanych w różnych krajach sesji degustacyjnych. Polska sesja odbyła się 10 kwietnia 2021, zatytułowana: Tasting and Voting session for Spirit of Speyside Whisky Awards in Poland. Z Polski oddanych zostało 45 głosów. Gospodarzem polskiego wydarzenia było M&P, razem z „Aqua Vitae” i Spirits.com.pl. Co ciekawe, polscy jurorzy wybrali dokładnie te same whisky, które globalnie wygrały w swoich kategoriach.

VIII Konkurs Polskich Win

W dniach 5 i 6 sierpnia w Jaśle odbył się VIII Konkurs Polskich Win. Jury w składzie: Tomasz Kolecki – przewodniczący jury i komisji nr 2, Piotr Kamecki – przewodniczący komisji nr 1, Kamil Wojtasiak, Andrzej Strzelczyk, Ewa Relidzyńska, Magdalena Śleziak, Anna Musialik, Patryk Nowak, Jakub Filipek, Konrad Potejko, oceniło 191 win zgłoszonych do Konkursu przez 53 producentów.

Czytaj więcej

Laury dla polskich ginów

Jonston Distillery otrzymało za Polish Dry Gin srebrny medal w kategorii „London Dry Gin” na międzynarodowym konkursie International Wine & Spirits Competition (IWSC) w 2021 roku, organizowanym w Londynie. IWSC to coroczny bardzo prestiżowy konkurs prowadzony od 1969 roku, gdzie trafiają alkohole z ponad 90 krajów z całego świata. W kategorii London Dry Gin było ponad 350 zgłoszeń w tym roku, baz wątpienia, było z kim konkurować.

Czytaj więcej

Stock Prestige Vodka ponownie doceniona w San Francisco

Do listy tegorocznych sukcesów marki Stock Prestige dołączyły dwa kolejne medale – Srebro oraz Brąz w konkursie San Francisco World Spirits & Packaging Competition. Wyróżnienia zostały przyznane marce za najwyższe standardy produkcji, wyjątkowy smak oraz design opakowania w edycji limitowanej – Stock Prestige Vodka Gold.

Czytaj więcej

Kolejne wyróżnienia dla Stock Prestige

Do listy wyróżnień dla marki Stock Prestige Vodka dołączyły dwa złote medale w konkursach Monde Selection i International Spirits Challenge oraz jeden srebrny w plebiscycie 2021 London Spirits Competition. To kolejne nagrody, które marka otrzymuje w tym roku, po zdobyciu podwójnego złota oraz tytułu Vodka of the Year 2021 w China Wine & Spirits Awards Best Value 2021.

Czytaj więcej