Wieczór z Tonino

10 lipca po raz dwunasty spotykamy się w cyklu Akademii Wina online, tym razem lekkie wina frizzante ze słonecznej Sycylii. Organizatorzy opowiedzą o winnicach, pokażą zdjęcia i poprowadzą komentowaną degustację win na platformie komunikacyjnej, która umożliwi zadawanie pytań i dzielenie się własnymi odczuciami smakowymi. Koszt degustacji to 70 zł. Każdy uczestnik otrzyma kurierem butelki wybranych win.

Czytaj więcej

Wina z Jumilla

3 lipca na platformie Zoom odbyło się jedenaste spotkanie Akademii Wina online, tym razem z winami z regionu Jumilla. Casa de la Ermita Blanco z winogron macabeo, o rześkim aromacie, ale w ustach oleiste, gorzkawe oraz Casa de la Ermita Roble, wino z gron monastrell i petit verdot, bardzo taniczne, pachnące fiołkami, charakterystyczne dla Jumilli, doskonałe do katalońskich serów i tapas. Kolejna Akademia Wina online w piątek, 10 lipca, tym razem bohaterami spotkania będą lekkie wina frizzante z gorącej Sycylii.

5+4=54

Mirosław Pawlina, z okazji 54 urodzin startuje w swoich salonach z kampanią Akcja Urodziny Szefa. W dniach 6-19 lipca wszystkie wina z importu M&P (nie dotyczy win polskich czy niektórych szampanów) objęte są akcją 5+4, czyli jeśli ktoś kupi 5 win, to będzie mógł dołożyć jeszcze cztery po złotówce. Po złotówce z tych 9 są 4 najtańsze.

Geografia wina – Włochy

Podczas trzech spotkań poznamy najważniejsze regiony winiarskie Włoch. Skąd pochodzą najlepsze na świecie barolo? Czym różni się amarone od valpolicella ripasso? Jakie są najsłynniejsze wina Puglii? Jak smakuje słynne chianti? Skąd tyle słodyczy w winach moscato d’Asti i tak wiele tanin w nebbiolo? Na te i inne pytania będziemy chcieli odpowiedzieć podczas zajęć przy wysokiej klasy winach, w grupie od 9 do maksymalnie 14 osób. Koszt uczestnictwa w kursie – 300 zł.

Czytaj więcej

Wina z regionu Jumillia

3 lipca już po raz jedenasty spotykamy się w cyklu Akademii Wina online, tym razem wina z Hiszpanii, z regionu Jumillia. Organizatorzy opowiedzą o winnicach, pokażą zdjęcia i poprowadzą komentowaną degustację win na platformie komunikacyjnej, która umożliwi zadawanie pytań i dzielenie się własnymi odczuciami smakowymi. Koszt degustacji to 84 zł. Każdy uczestnik otrzyma kurierem butelki wybranych win.

Czytaj więcej

Lipcowa Akademia Wina online

Nie musisz wychodzić z domu, martwić się jak wrócisz, ile zapłacisz za taksówkę. Możesz wygodnie usiąść w swoim ulubionym fotelu, otworzyć wino i połączyć się z ludźmi, którzy dzielą Twoją pasję. Co piątek od 20.15 rozmawiamy online o winach. Opowiadamy o winnicy, o szczepach winorośli, a potem wspólnie rozmawiamy o smakach i aromatach. Cały lipcowy zestaw w cenie 330 zł z dostawą kuriera.

Czytaj więcej

Biała Wenecja

26 czerwca na platformie Zoom odbyło się dziesiąte spotkanie Akademii Wina online, tym razem z winami z regionu Veneto. Lekkie i orzeźwiające babelkami Botter Infinito Prosecco, a także cierpkie, owocowe Botter Soave DOC 2018, oparte głównie na gronach garganega veronese. Kolejna Akademia Wina online w piątek, 3 lipca, tym razem bohaterami spotkania będą wina z Hiszpanii.

Degustacja win z Veneto

26 czerwca już po raz dziesiąty spotykamy się w cyklu Akademii Wina online, tym razem wina z Włoch, z regionu Veneto. Organizatorzy opowiedzą o winnicach, pokażą zdjęcia i poprowadzą komentowaną degustację win na platformie komunikacyjnej, która umożliwi zadawanie pytań i dzielenie się własnymi odczuciami smakowymi. Koszt degustacji to 74,50 zł. Każdy uczestnik otrzyma kurierem butelki wybranych win.

Czytaj więcej

Wina z Kalifornii

19 czerwca kolejna odsłona Akademii Wina online, tym razem wina z Kalifornii, z winnic Scheid. Organizatorzy opowiedzą o winnicy, pokażą zdjęcia i poprowadzą komentowaną degustację win na platformie komunikacyjnej, która umożliwi zadawanie pytań i dzielenie się własnymi odczuciami smakowymi. Koszt degustacji to 110 zł. Każdy uczestnik otrzyma kurierem butelki wybranych win.

Czytaj więcej

Degustacja win Recanati

5 czerwca na platformie Zoom odbyło się ósme spotkanie Akademii Wina online, tym razem z winami z Izraela, z winnic Recanati. Recanati Yasmin White 2019, kompozycja odmian chardonnay i sauvignon blanc, zbieranych głównie z winnic w Jezreel Valley, o słodkim aromacie melona, gruszki, kwiatów, ale o przyjemnej orzeźwiającej kwasowości w ustach, a także wiśniowe, taniczne, Recanati Yasmin Red 2017 z gron odmian cabernet sauvignon i merlot, zbieranych z upraw w Galilei i w Ella Valley. Kolejna Akademia Wina online w piątek, 19 czerwca, tym razem bohaterami spotkania będą wina z Kalifornii.

Degustacja win z Mendozy

29 maja na platformie Zoom odbyło się siódme spotkanie Akademii Wina online, tym razem z winami z regionu Mendoza w Argentynie, marki Hereford. Białe Chardonnay Reserve 2019, to wino rześkie, o dość wysokiej kwasowości, idealne jako aperitif oraz czerwone Malbec Reserve 2019, taniczne, garbnikowe, idealne do argentyńskich steków. Kolejna Akademia Wina online w piątek, 5 czerwca, tym razem bohaterami spotkania będą wina z Izraela.

Spotkanie z winami z Izraela

5 czerwca kolejna odsłona Akademii Wina online, tym razem wina z Izrael, od bardzo cenionego winiarza – Recanati z Galilei. Wszystkie ich wina są koszerne. Organizatorzy opowiedzą o winnicy, pokażą zdjęcia i poprowadzą komentowaną degustację win na platformie komunikacyjnej, która umożliwi zadawanie pytań i dzielenie się własnymi odczuciami smakowymi. Koszt degustacji to 115 zł. Każdy uczestnik otrzyma kurierem butelki wybranych win. Do 3 czerwca jest też możliwość wykupienia pełnego zestawu win na czerwiec, to koszt 330 zł za osiem wyselekcjonowanych win i cztery piątki degustacyjne. (bez piątku bezpośrednio po Bożym Ciele).

Czytaj więcej

Argentyńskie wina online

W piątek, 29 maja o godz. 20.15, odbędzie się kolejna degustacja Akademii Wina online. Tym razem będą to wina marki Hereford z regionu Mendoza w Argentynie. Organizatorzy opowiedzą o winnicy, pokażą zdjęcia i poprowadzą komentowaną degustację win na platformie komunikacyjnej, która umożliwi zadawanie pytań i dzielenie się własnymi odczuciami smakowymi. Koszt degustacji to 88 zł. Każdy uczestnik otrzyma kurierem butelki wybranych win.

Czytaj więcej

Biel i czerwień z Bordeaux

22 maja na platformie Zoom odbyło się szóste spotkanie Akademii Wina online, tym razem z winami z Bordeaux, od Cheval Quancard. Białe Chai de Bordes Bordeaux Blanc 2018 – kupaż sauvignon blanc (80%) i sémillon (20%), rześkie, o aromatach i smaku grejpfruta, jabłek, porzeczki oraz czerwone Chateau Du Cornet Rouge 2015 – kupaż merlot (50%) i cabernet sauvignon (50%), o aromatach tytoniu, zielonych orzechów, skóry, w smaku zrównoważone, średnio cierpkie i średnio taniczne. Kolejna Akademia Wina online w piątek, 29 maja, tym razem bohaterami spotkania będą wina z Argentyny.

Douro online

28 maja o 19.00 odbędzie się wyjątkowa degustacja portugalskich win z Douro. Degustację poprowadzą z ramienia M&P Małgorzata Masiak, która będzie „nadawać” z Warszawy, a bezpośrednio z piwnic Real Companhia Velha, przedstawicielka winnicy – Danuta Kondek. Do spróbowania będą cztery wina, będzie to Royal Oporto Tawny oraz trzy wina spokojne, reprezentujące różne winnice należące do Real Companhia Velha: Quinta do Cidro Alvarinho, Quinta dos Aciprestes Tinto i Quinta das Carvalhas Tinto. Degustacja odbędzie się na platformie Zoom. To znakomita okazja do spróbowania win z różnych terroir w regionie.

Nowa apelacja win w Gruzji

Narodowa Agencja Wina w Gruzji podała informację o ustanowieniu nowej apelacji (PDO). To Akhmeta, leżąca w regionie Kachetii i wcześniej traktowana jako południowo-wschodnia część apelacji Kachetia. To 21 apelacja w Gruzji. Akhmeta znana jest z win białych, z kwewri, głównie mtsvane, kisi, khikhvi i rkatsiteli. W Akhmeta panuje mikroklimat subtropikalny, są raczej pory suche i deszczowe, niż lata i zimy, gleby są dużo bardziej żyzne niż zwyczajowo na potrzeby winorośli. Główny ośrodek to miasto Akhmeta. Wokół winnice zlokalizowane są przy wsiach i miasteczkach: Sakobiano, Matani, Kistauri, Arashenda, Akhshani, Akhshnisvelebi, Ingeti, Kojori, Osiauri, Sachale, Ojio, Alaverdi, Kogoti, Chabinaani, Zemo Alvani, Khorbalo, Kvemo Alvani, Babaneuli, Magraani, Pichkhovani i Argokhi.

Degustacja win bordoskich

W piątek, 22 maja o godz. 20.15, odbędzie się kolejna degustacja Akademii Wina online. Tym razem będą to wina z Bordeaux, z winnic Cheval Quancard. Organizatorzy opowiedzą o winnicy, pokażą zdjęcia i poprowadzą komentowaną degustację win na platformie komunikacyjnej, która umożliwi zadawanie pytań i dzielenie się własnymi odczuciami smakowymi. Koszt degustacji to 79 zł. Każdy uczestnik otrzyma kurierem butelki wybranych win.

Czytaj więcej