17 września o godzinie 20.00 odbędzie się 68. spotkanie Akademii Wina online, tym razem zawitamy do winnicy Marques del Atrio z Rioja w Hiszpanii. Organizatorzy opowiedzą o winnicach, pokażą zdjęcia i poprowadzą komentowaną degustację win na platformie komunikacyjnej, która umożliwi zadawanie pytań i dzielenie się własnymi odczuciami smakowymi. Każdy uczestnik otrzyma kurierem butelki wybranych win.

Marques del Atrio Viura Vedejo Sauvignon Blanc
Świeże i rześkie wino skomponowane z gron Viura, Verdejo i Sauvignon Blanc. Ma jasną, połyskliwą barwę z zielonkawymi refleksami. W bukiecie wyczuwamy aromaty świeżych owoców ananasa i marakui, z delikatnie ziołowym akcentem. W ustach jest soczyste, owocowe, z ładnie zrównoważoną kwasowością. Świetne jako aperitif, do ryb, owoców morza i różnorodnych przystawek.
45,00 zł

Marques del Atrio Crianza
Ta crianza jest typowo dla regionu Rioja, skomponowana ze szczepu Tempranillo z domieszką Graciano i dojrzewała przez 12-14 miesięcy w beczkach z francuskiego i amerykańskiego dębu. Ma intensywną, wiśniową barwę. W nosie aromaty dojrzałych, ciemnych owoców – głównie śliwki. Do tego lukrecja, sporo pikantnych przypraw i intrygujący akcent mineralny. W smaku gładkie i krągłe, z miękką, dojrzałą taniną. Soczysta owocowość jest w idealnej harmonii z nutami dębiny. Znakomite do średnio intensywnych serów, grillowanych mięs i przystawek.
57,00 zł

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail