Sykkel London Dry Gin

Sykkel Craft Distillery to producent ginu Sykkel London Dry Gin. Marka powstała w Benalmádena, niedaleko Malagi, jej twórcami są Martin i Eduardo. Etykieta i cała koncepcja stylistyczna opakowania nawiązują do XIX wieku, znakiem graficznym jest bicykl Penny Farthing, typowy pojazd z końca XIX wieku.

Sykkel London Dry Gin wytwarzany jest z potrójnie destylowanego neutralnego alkoholu zbożowego. Składniki botaniczne, starannie wyselekcjonowane, to: jałowiec, imbir, słodkie chińskie pomarańcze sinensis, cytryny, migdały, korzeń dzięgla. Botaniki mają certyfikat IFS FOOD i ISO 14001. Gin ma profil, świeży, kwiatowy i cytrusowy. Butelkowany z mocą 43% po dodaniu najczystszej wody ze strumieni Sierra Nevada w Andaluzji. Wypuszczany w ekskluzywnych i limitowanych partiach po 1400 sztuk. To najczęściej nagradzany hiszpański gin w 2023 roku.
Bardzo delikatny i przyjemny zapach – owoców i kwiatów pomarańczy, delikatnego cytrusowego jałowca, kolendry, jest też pudrowość fiołków, korzenia irysa. Smak bardzo cytrusowy – słodkie i gorzkie pomarańcze, grejpfrut, imbir, lekko pieprzność, jałowiec i delikatnie cynamonowiec. Finisz rześki – eukaliptus, pomarańcze, zielone szyszki, las, jałowiec i delikatnie ziemista nutka dzięgla.

Zostaw komentarz

Scroll to Top
Spirits logotyp czarny

Dostęp zablokowany

Nie spełniasz wymogów dotyczących wieku użytkowników strony.
Spirits logotyp czarny

Czy ukończyłeś/aś 18 lat?

Treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla osób dorosłych.