9 kwietnia o godz. 20.00 odbędzie się kolejne spotkanie w cyklu Akademii Wina online, tym razem będą to wina bardolino, jedno winifikowane na różowo, drugie, klasycznie, na czerwono. Organizatorzy opowiedzą o winnicach, pokażą zdjęcia i poprowadzą komentowaną degustację win na platformie komunikacyjnej, która umożliwi zadawanie pytań i dzielenie się własnymi odczuciami smakowymi. Każdy uczestnik otrzyma kurierem butelki wybranych win.

Tenuta Valleselle Bardolino Chiarettto Di Seregni 2019
Krótka maceracja typowych dla win bardolino czerwonych odmian: corvina, molinara i rondinella, zbieranych w momencie idealnego stopnia dojrzałości. Aromat czerwonych owoców, głównie malin i dzikich wiśni. W smaku intensywne, krągłe i świeże o zadziwiająco długim finiszu. Idealne do lekkich przystawek, ryb, białych mięs, risotto z owocami morza, makaronów w lekkich sosach.
59,99 zł

Bardolino Botter 2019
Czerwone bardolino skomponowane z gron odmian: corvina veronese (60%), rondinella (30%) i molinara (10%). Aromaty owoców jagodowych, W ustach natomiast jest miękkie i krągłe. Wino do prostej włoskiej kuchni – bolognese, pizzy, wędzonej szynki, tapas.
33,99 zł

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail