16 kwietnia o godz. 20.00 odbędzie się kolejne spotkanie w cyklu Akademii Wina online, tym razem będą to wina hiszpańskie, z regionu Bierzo, z winnic Merayo. Organizatorzy opowiedzą o winnicach, pokażą zdjęcia i poprowadzą komentowaną degustację win na platformie komunikacyjnej, która umożliwi zadawanie pytań i dzielenie się własnymi odczuciami smakowymi. Każdy uczestnik otrzyma kurierem butelki wybranych win.

Merayo Godello
100%, ręcznie zbieranych gron Godello, fermentowanych w tankach ze stali nierdzewnej, a następnie dojrzewanych na osadzie przez cztery miesiące. Aromat zielonych jabłek, owoców pestkowych z odrobiną cytrusów i kopru włoskiego. Wyczuwamy dużą mineralność. W ustach krągłe i pełne, a jednocześnie bardzo świeże. Owoce cytrusowe, jabłka i mineralność to nuty przewodnie. Dzięki dojrzewaniu na osadzie uzupełnione są o akcenty trawiaste i głębię smaku. Wino często nagradzane i wysoko oceniane.
76 zł

Merayo Mencia
100% gron Mencia pochodzących z trzydziestoletnich nasadzeń. Maceracja i fermentacja przebiega w kadziach ze stali nierdzewnej, następnie wino przez pół roku dojrzewa na osadzie. Intensywny bukiet z dominującymi nutami jagód i fiołków. W smaku intensywne, ze słodką, dojrzałą i krągłą taniną. Soczyste i kremowe z wyczuwalnymi, podobnie jak w aromacie, jagodami i fiołkami uzupełnionymi przyprawami korzennymi. Długi, bardzo przyjemny finisz.
47 zł

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail