15 października o godzinie 20.00 odbędzie się 70. spotkanie Akademii Wina online, tym razem spróbujemy win Paco & Lola z Rias Baixas w Hiszpanii. Organizatorzy opowiedzą o winnicach, pokażą zdjęcia i poprowadzą komentowaną degustację win na platformie komunikacyjnej, która umożliwi zadawanie pytań i dzielenie się własnymi odczuciami smakowymi. Każdy uczestnik otrzyma kurierem butelki wybranych win.

Paco & Lola Follas Novas Albarino
Wyprodukowane z winogron pochodzących z winnic w wieku od 20 do 40 lat. Winnice usadowione są na glebach gliniasto-piaszczystych, granitowych i lekko kwaśnych. Kolor słomkowożółty z intensywnie zielonymi wykończeniami. Średnia intensywność, gdzie wyróżniają się białe i cytrusowe kwiaty. Balsamiczne tło z nutą werbeny cytrynowej. Świeża kwasowość, dobrze zbalansowana i bardzo kwiatowa. W posmaku nuta balsamiczna.
69,99 zł

Paco & Lola Red Mencia
Średni wiek wykorzystywanych do produkcji tego wina krzewów winnych waha się od 13 do 19 lat i są uprawiane na glebach piaszczysto-gliniastych pochodzenia granitowego. Intensywny wiśniowy kolor z fioletowymi lamówkami. Aromaty z ekspresją czerwonych owoców, konfiturą z owoców leśnych, kwiatowymi akcentami i balsamicznym finiszem. W ustach elegancka, świeża i owocowa, z balsamiczno-mineralnym finiszem, z dobrą równowagą alkoholu i kwasowości.
79,99 zł

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail