Winiarskie garden party w Dworze Sieraków

8. czerwca odbędą się „Ogrody Wina” – eleganckie garden party w Dworze Sieraków pod Krakowem. To już 12. edycja plenerowego salonu degustacyjnego organizowanego przez Klub Domu Wina dla swoich członków oraz każdego, kto podziela enologiczną pasję. Nie zabraknie gwiazd, premierowych win oraz przedstawicieli słynnych producentów, którzy podzielą się doświadczeniem i emocjami związanymi z tworzeniem win – w końcu emocje są przecież najważniejsze!

Winiarskie gwiazdy

Zorganizowane z rozmachem czerwcowe spotkania z winiarzami z całego świata jak co roku odbędą się w pięknym otoczeniu dworskiego parku.
Na ponad 20 stoiskach organizatorzy zaprezentują medalowe wina oraz alkohole mocne nagradzane i opisywane w międzynarodowych magazynach, takich jak „Decanter”, „Wine Spectator” czy „The Wine Advocate”.
Alkohole pochodzą z różnych kontynentów i wielu regionów, takich jak Bordeaux, Burgundia, Szampania, Langwedocja we Francji, Toskania i Apulia we Włoszech, Katalonia, Priorat, Lewant, Ribera del Duero w Hiszpanii, Słowenia, Austria, Tokaj na Węgrzech, Morawy w Czechach, Mołdawia, Palatynat w Niemczech, Polska, Szkocja, Irlandia, Peloponez w  Grecji,  Gruzja, Mendoza w Argentynie i Urugwaj w Ameryce Południowej, Kalifornia w USA, Izrael oraz Australia. Warto podkreślić, że wśród nich znajdzie się wiele etykiet win ekologicznych.
Bohaterką tegorocznej edycji wydarzenia będzie Burgundia, najsłynniejszy region winiarski świata.

Co w tym roku?

Tworzenie najlepszych win jest sztuką. Dobrej sztuki i artystycznych wzruszeń nie może więc zabraknąć w parku Dworu Sieraków, który na czas Ogrodów Wina stanie się naturalnym salonem wystawowym. W tej niesamowitej scenerii, wśród starych drzew i kwitnących kwiatów sztuka, wyroby artystyczne i piękna muzyka dopełnią czas kosztowania win i rozmów na ich temat.
Wieczorem, już po zamknięciu degustacji, odbędzie się recital Zbigniewa Zamachowskiego – śpiewającego aktora, gwiazdy scen warszawskich i wielu znakomitych filmów. Dysponujący niezwykle piękną barwą głosu i słynący z talentu interpretacyjnego aktor zabierze gości w podróż po świecie emocji – od lirycznej zadumy, po szczere rozbawienie.
Wcześniej, w specjalnie przygotowanej strefie spotkań z literaturą, na gości Ogrodów Wina czekać będą autorzy książek o winie. Będzie można poprosić o autograf, przysłuchać się wywiadom, zadać pytania, a także zaproponować nowe tematy do kolejnych książek poszczególnych autorów. Dla wytrwałych czytelników – konkursy z nagrodami.
Degustację alkoholi wzbogacą doświadczenia food pairingowe. Na stoiskach kulinarnych rozstawionych w parku uczestnicy znajdą informacje z sugestiami doboru wina do podawanych potraw.

Wino i kapelusze

Tradycją „Ogrodów Wina” są … kapelusze. – Salony wymagają elegancji, zatem w przestrzeniach salonu degustacyjnego i wystawowego piękne nakrycia głowy: kapelusze, meloniki czy fascynatory prezentują się wyśmienicie – tłumaczy Paweł Gąsiorek, prezes Domu Wina, organizator wydarzenia.Zapraszamy do kreatywnej zabawy i wzięcia udziału w konkursie na Najpiękniejsze Kapelusze Ogrodów Wina. Przy tworzeniu kapeluszowej kreacji tradycyjnie prosimy o nawiązanie do tematu wydarzenia, czyli wina i sztuki. Komisja konkursowa składająca się z fundatorów nagród – partnerów Ogrodów Wina – przyznawać będzie dodatkowe punkty za artystyczną ekspresję i emocjonalne podejście do tematu – dodaje Paweł Gąsiorek.
Nie zabraknie również emocji konkursowych związanych z winem. Spośród win i alkoholi mocnych prezentowanych podczas salonu degustacyjnego będzie można wybrać swoich faworytów w kilku kategoriach (wina białe, czerwone, różowe, alkohol mocny). Ogłoszenie wyników Konkursu na najlepsze wino Ogrodów Wina to okazja do zdobycia ulubionego wina na własność.
Listy win oraz formularze do głosowania będą dostępne w specjalnie przygotowanej aplikacji umożliwiającej oddawanie głosów na ulubione wina, a także wybranie win do zamówień. Aplikację będzie można pobrać na swój smartfon przed Ogrodami Wina korzystając z linków na stronach www oraz w dniu wydarzenia np. w recepcji.
Wszystkie szczegóły na dedykowanej stronie: https://domwina.pl/Ogrody-Wina-2024-cabout-pol-134.html

PROGRAM12. Ogrody Wina ze sztuką | Plenerowy Salon Degustacyjny
8 czerwca 2024 (sobota) | Dwór Sieraków k. Krakowa

15.30           
Otwarcie 12. Ogrodów Wina

15.30–19.00
Otwarta degustacja win z całego świata

od 16.00     
Speedtastings win wybranych przez sommelierów z Domu Wina oraz enoprzewodników z Podróży z Winem

16.30–18.30

Masterclassy – dodatkowo płatne degustacje komentowane

19.00           
Zakończenie degustacji

20.00           
Koncert Zbigniewa Zamachowskiego

21.30            
Otwarty parkiet taneczny – DJ

Przez cały czas trwania imprezy, dla uczestników dostępna będzie strefa chill out przy basenie oraz namiot z balijskim SPA

MASTERCLASSY

Masterclass – różne oblicza Burgundii
Podczas Ogrodów Wina zapraszamy na wyjątkową degustację mistrzowską, tym razem w całości poświęconą winom z najsłynniejszego regionu winiarskiego świata czyli z Burgundii. Nie znaczy to jednak, że degustacja będzie monotonna. Wręcz przeciwnie – będzie to znamienita okazja, aby poznać wina z różnych posiadłości, z odrębnych apelacji i niepowtarzalnych terroirs.

Zostaw komentarz

Scroll to Top
Spirits logotyp czarny

Dostęp zablokowany

Nie spełniasz wymogów dotyczących wieku użytkowników strony.
Spirits logotyp czarny

Czy ukończyłeś/aś 18 lat?

Treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla osób dorosłych.