Jedna z najstarszych winnic w Dolinie Douro, mieszcząca się w niewielkiej odległości od centrum miasta Pinhão. Często określana jako klejnot winnic w Dolinie Douro. Firma Croft nabyła posiadłość w 1889 roku i jest to ich flagowa winnica. To z jej winnic głównie tworzy się Vintage Port Croft.

Centrum dla odwiedzających znajduje się w odrestaurowanych starych stajniach Roêda. Oferują piesze wycieczki z przewodnikiem po winnicy. W czasie zbiorów można zarezerwować wizytę, podczas której samodzielnie rozgniata się stopami winogrona w lagares. Wycieczki są dostępne w języku portugalskim, angielskim, hiszpańskim i francuskim. Czynna cały rok. Cena biletu z degustacją od 15 do 35 euro. 400 metrowa sala degustacyjna może pomieścić naraz 180 osób.
Funkcjonuje tu sklep, w którym można nabyć wszystkie produkty Croft, jak również własną oliwę z oliwek z pierwszego tłoczenia.
Croft słynie z pionierskich, innowacyjnych pomysłów. Jako pierwsi wypuścili porto różowe – Croft Pink. Lekkie, w aromacie: maliny, truskawki, poziomki. Bardzo słodki poziomkowy smak i poziomkowo-malinowy finisz. Można podawać z kostką lodu i z tonikiem.
Brandy Croft nie jest tu już produkowana, marka została odsprzedana Diageo i choć na etykiecie wciąż jest nazwa winnicy, to związki są wyłącznie historyczne. Croft jest w jednej grupie kapitałowej m.in. z Taylor’s – Fladgate Partnership, w Vila Nova de Gaia mają jednak własne historyczne składy porto.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail