XBS Pro-Log jest laureatem nagrody dla najlepszej firmy logistycznej w kategorii Usługi o wartości dodanej w tegorocznej dwudziestej edycji programu Operator Logistyczny Roku. W uzasadnieniu nagrody czytamy: „Lider Logistyki w kategorii Usługi o wartości dodanej. Branżowy ekspert logistycznej obsługi towarów akcyzowych uzyskuje przewagę technologiczną i jakościową nad konkurencją. W czołówce rankingu Top1000 Najefektywniej Zarządzane Firmy Logistyczne”. Nagrody i wyróżnienia w badaniu Operator Logistyczny Roku wręczane są od dwudziestu lat. Organizatorem wydarzenia jest agencja badań rynkowych Data Group Consulting. Badaniom towarzyszy obszerny raport poświęcony branży logistycznej, który można pobrać na stronie organizatora: www.dgc.com.pl.

XBS Pro-Log, to firma specjalizująca się w obsłudze logistycznej towarów objętych akcyzą (wyroby alkoholowe oraz preparaty smarowe). Firma wspiera klientów w zakresie: logistyki, akcyzy, łańcucha dostaw oraz finansowania, pracując na wizerunek branżowego eksperta obsługi logistycznej towarów akcyzowych.
W sprawozdaniu finansowym firmy za 2019 rok czytamy: „Zarząd stara się ograniczać ryzyko konkurencji poprzez konsekwentny rozwój innowacyjnych systemów obsługi klientów (m.in. informatyczne systemy obsługi magazynowanych towarów) dających spółce przewagę zarówno technologiczną, jak i jakościową nad konkurencją”.
– Nasza firma specjalizuje się w dostarczaniu kompleksowego serwisu podmiotom importującym lub eksportującym wyroby akcyzowe – mówi Remigiusz Zdrojkowski, członek zarządu, dyrektor zarządzający XBS Pro-Log. Przez blisko 25 lat zyskaliśmy rozpoznawalność w kraju oraz zagranicą. Specjalizacja w oferowaniu usług administracyjnych, logistycznych oraz finansowych dla niełatwych w obsłudze napojów alkoholowych oraz olejów smarowych stała się naszym znakiem rozpoznawczym. Produkty te podlegają dużym wahaniom sezonowym, co najczęściej utrudnia znalezienie wiarygodnego partnera biznesowego gotowego do częstego przeskalowywania
swoich usług. Niełatwe jest także otoczenie prawne, czego przejawem duża liczba aktów prawnych regulujących tę działalność, jak również konieczność codziennej współpracy z organami administracji państwowej. Posiadanie tej wiedzy oraz wieloletnie doświadczenie pozwalają nam na systematyczne budowanie przewagi konkurencyjnej. Naszą ambicją jest dostarczanie obsługi na zasadzie all inclusive, w której mamy możliwość przejęcia na siebie większości obowiązków administracyjnych, a w wybranych przypadkach również i finansowych. Zdaniem wielu naszych klientów, taki model współpracy znacznie upraszcza ich funkcjonowanie. Podmioty te mają możliwość skupienia się na swojej podstawowej działalności związanej z produkcją oraz dystrybucją alkoholu. W pełni zdajemy sobie sprawę, że działamy w niszy rynkowej. Jednak rosnąca lista klientów utwierdza nas w przekonaniu, że wybraliśmy właściwą drogę. Pomimo wąskiej specjalizacji oraz trudnego otoczenia, spółka w ostatnim roku nie odnotowała znaczących spadków zleceń. Przez ostatnie lata pracowaliśmy nad stworzeniem hub’u wspomagającego handel, oraz transfer napojów alkoholowych i wyrobów winiarskich pomiędzy Wschodem i Zachodem Europy. Potwierdzenie koncepcji biznesowej zostało zabezpieczone oraz potwierdzone przez uzyskanie interpretacji indywidualnych wydanych przez Ministerstwo Finansów oraz Krajową Administrację Skarbową. Nie zapomnieliśmy również o rynku polskim. Obserwujemy zmiany prawne zmierzające do legalizacji handlu alkoholem w internecie. Procesowo oraz organizacyjnie jesteśmy na taką zmianę gotowi. W najbliższym czasie, naturalnym kierunkiem naszego rozwoju, staje się spełnienie wymagań prawnych związanych z obsługą tytoniowych wyrobów nowatorskich oraz płynów do e-papierosów. Objęcie tej grupy towarowej restrykcjami akcyzowymi skomplikowało ich proces obsługi zarówno na gruncie administracyjnym, jak i logistycznym. W takim pełnym wyzwań otoczeniu czujemy się najlepiej – opowiada Remigiusz Zdrojkowski.
– Kiedy w 2014 roku zdecydowałem się zainwestować w XBS Pro-Log, nie miałem wątpliwości, że firma ma duży potencjał do rozwoju – mówi Jean-François Faucher, inwestor, przewodniczący rady nadzorczej XBS Pro-Log oraz XBS Logistics. – Już wtedy spółka cieszyła się uznaniem wśród klientów i lojalnością pracujących tam od wielu lat pracowników. Jako inwestor poszukiwałem firmy, która jest wysoce wyspecjalizowana w niszowym obszarze i może odpowiedzieć na specyficzne potrzeby klientów. Znajomość prawa podatkowego, niuansów akcyzowych i celnych była i jest przewagą spółki, oraz powodem, dla którego wiele firm z branży alkoholowej decyduje się na współpracę z XBS Pro-Log. Tak doświadczony operator oferuje nie tylko bezpieczne operacje, ale również pomaga w dopełnieniu zawiłych formalności. Dynamiczny rozwój XBS Pro-Log jest dowodem na to, że intuicja biznesowa mnie nie zawiodła – mówi Jean-François Faucher.
– Na podstawie długoletniego doświadczenia zarówno w logistyce, jak i w zarządzaniu spółkami, uważam, że sukces w organizacji zależy od zaangażowania oraz doświadczenia załogi. Otwartość w komunikacji z klientami również jest bardzo istotna – twierdzi Jacek Kołodziejczyk, prezes zarządu XBS Pro-Log oraz XBS Logistics. – Aby współpraca dobrze przebiegała, trzeba mówić wprost o napotykanych trudnościach i umieć znaleźć ich rozwiązanie. Obie strony kontraktu muszą sobie zaufać i wypracować satysfakcjonujące rozwiązania. W XBS Pro-Log rozumiemy, że relacje inne niż partnerskie na dłuższą metę się nie sprawdzają. Dzięki temu zaufaniu uzyskujemy możliwość całościowej obsługi procesu sprowadzania alkoholu, od transportu, przez banderolowanie, składowanie, po obsługę celną i podatkową, minimalizując ryzyko, że na styku pomiędzy poszczególnymi etapami importu towarów wystąpią nieoczekiwane i kosztowne problemy.
XBS Pro-Log pomaga importerom oraz dystrybutorom w przygotowaniu napojów alkoholowych oraz wyrobów winiarskich do wprowadzania ich do sprzedaży. Klienci w jednym miejscu mają możliwość skorzystania z pełnego zakresu usług, na które składają się między innymi: nakładanie znaków akcyzy zgodnie ze specyfikacją kraju przeznaczenia, drukowanie oraz naklejanie etykiet informacyjnych, tworzenie zestawów promocyjnych, montaż oraz wypełnianie standów sprzedażowych, pakowanie zgodnie z wymogami kraju przeznaczenia, administracja podatku akcyzowego, składanie zabezpieczeń akcyzowych w imieniu klienta. Banderole oraz etykiety nie muszą być obecnie nakładane w kraju producenta, proces ten może odbywać się w składzie podatkowym. Towary są personalizowane, również w krótkich seriach, bezpośrednio przed wprowadzeniem ich do obrotu lub dalszego tranzytu. Dzięki takiemu udogodnieniu klienci mogą dokonać transferu towarów przeznaczonych do różnych krajów. Strategia rozwojowa XBS Pro-Log oparta jest o linie wsparcia obsługi klienta w zakresie: logistyki, akcyzy, łańcucha dostaw oraz finansowania. Jakość świadczonych usług magazynowych i transportowych została potwierdzona certyfikacją w zakresie: IFS Logistics 2.0, ISO 9001:2015 oraz 14001:2015.
Firma rozpoczęła działalność w 1997 roku pod nazwą Pro-Log. Od grudnia 2012 roku notowana jest na rynku NewConnect warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. W 2016 roku Pro-Log stała się częścią XBS Group, w której udziały posiadają inwestorzy prywatni oraz BNP-Paribas. Działalność firmy XBS Pro-Log jest prowadzona w Pruszkowie w parku logistycznym Millennium Logistic Park.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail