Zmiany w marce Metaxa

Odchodzi Costas Raptis, który od 1992 roku był odpowiedzialny za wszystkie receptury marki Metaxa, a jego miejsce zajmuje Kostis Kalpaxidis. Dla uczczenia pokoleniowej zmiany grecki producent wprowadził Private Reserve Metaxa Orama. Po raz pierwszy w 135-letniej historii marki dwóch Metaxa Masters pracowało ramię w ramię, aby wspólnie stworzyć nowy trunek. Oba ich nazwiska widnieją na etykiecie.

Zaczynam od połączenia win muskatowych z Samos z długo dojrzewającymi destylatami winnymi i bukietem śródziemnomorskich ziół. Następnie pozwalam mieszance przez dłuższy czas leżakować w wielkich dębowych beczkach, co wydobywa z trunku gładkość i wyjątkowy, intensywny aromat – mówi Costas Raptis.
Nazwa trunku pochodzi od greckiego słowa orama, oznaczającego wizję. Kompozycja Metaxa Orama jest pierwszą w historii marki zawierającą wina tylko z winogron muscat z Samos uprawianych w sposób zrównoważony.

Costas Raptis to piąty Metaxa Master, jego praca dla marki rozpoczęła się 38 lat temu, gdy dołączył do Metaxy zaraz po ukończeniu Uniwersytetu w Atenach z dyplomami z chemii i enologii. Twórczość Costasa obejmuje wszystkie kreacje premium i super premium, takie jak: Metaxa 12 Stars, Metaxa Private Reserve, Metaxa Angels’ Treasure oraz trzy edycje Metaxa AEN (2008, 2018 i 2021).

Kostis Kalpaxidis urodzony i wychowany w Salonikach, jest absolwentem nauk rolniczych. Ma również tytuł magistra z wiedzy o winiarstwie, enologii i ekonomii wina z SupAgro we Francji i Hochschule Geisenheim University w Niemczech, a także MBA z ALBA Graduate Business School w Atenach. Kostis dołączył do Domu Metaxa w 2016 roku, zdobywając wcześniej cenne doświadczenie w obszarze winiarstwa w całej Europie. W ramach swojej roli jako następny Metaxa Master, Kostis prowadzi wysiłki na rzecz wspierania zrównoważonej transformacji winnicy na Samos. W 2022 roku wprowadził na rynek swoje pierwsze oryginalne dzieło – Metaxa 5 Stars Greek Orange.

Zostaw komentarz

Scroll to Top
Spirits logotyp czarny

Dostęp zablokowany

Nie spełniasz wymogów dotyczących wieku użytkowników strony.
Warsaw Spirits Competition 2024

Rejestracja otwarta

Zgłoś swoje uczestnictwo w festiwalu!

Spirits logotyp czarny

Czy ukończyłeś/aś 18 lat?

Treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla osób dorosłych.