Żubrówka Czarna prezentuje drugą odsłonę projektu artystycznego „Czarna Polana”

„Każdy z nas ma swoją naturę. I jest też natura, którą ma każdy z nas” – pod tym hasłem startuje druga edycja Czarnej Polany, projektu artystycznego pod mecenatem Żubrówki Czarnej. Tytułowa Czarna Polana jest miejscem dialogu, w którym spotykają się różne dziedziny sztuki, a na bazie ich współpracy rodzą się dzieła inspirowane relacją człowieka z naturą. Twórcy poruszają problem technologii, mediów społecznościowych i otaczających nas innowacji. By opowiedzieć tę historię, na Czarnej Polanie spotkali się legendarny muzyk i wokalista – Muniek Staszczyk, światowej sławy reżyser i animator – Tomasz Bagiński, projektant Michał Łojewski, twórca innowacyjnej marki odzieżowej UEG oraz projekt muzyczny Albo Inaczej.


– Czarna Polana od początku była projektem, który ma na celu łączyć ludzi z bardzo różnych światów – komentuje Tomasz Bagiński. – Dla mnie jest to tak naprawdę miejsce dialogu, gdzie spotykają się ludzie o różnej wrażliwości, o różnych wartościach, a na Czarnej Polanie są w stanie usiąść i ze sobą porozmawiać, kooperować. Dlatego już drugi rok z rzędu łączymy artystów z różnych dziedzin i próbujemy stworzyć coś zupełnie nowego.
W nowej odsłonie projektu „Czarna Polana” znowu zobaczymy teledysk autorstwa Tomasza Bagińskiego. Tym razem jednak jego motywem przewodnim jest pytanie, czy w natłoku technologii, zwykły człowiek potrafi jeszcze znaleźć czas, aby cieszyć się otaczającą go naturą i innymi ludźmi. Tytułowa Czarna Polana jest metaforą miejsca, gdzie technologia traci swoją władzę nad człowiekiem, nadal pozostając częścią jego życia. Za warstwę muzyczną klipu odpowiedzialna była ekipa Alkopoligamii w ramach projektu Albo Inaczej. Jest to wyjątkowy koncept muzyczny, w którym klasyka polskiego rapu ujęta zostaje w ramy zupełnie nowych aranżacji – jazzowych, popowych lub elektronicznych. Do przekazania idei Czarnej Polany wykorzystano utwór „Co to za miejsce?” z debiutanckiej płyty donGURALesko z 2002 roku. Opowieść o szarości i coraz większym tempie życia oraz refleksji nad sensem egzystencji wyśpiewał w rockowej wersji Muniek Staszczyk, obecny na muzycznej scenie od ponad 35 lat. Wokalista, autor tekstów i lider T.Love wystąpił także w samym teledysku.
„Czarna Polana” to jednak nie tylko sfera muzyczna i wizualna. W tym roku projekt ma o wiele szerszy zakres, a jego idea rozszerza się także na kolekcję ubrań polskiej marki UEG. Michał Łojewski, projektant i założyciel UEG, przygotował limitowaną kolekcję ubrań inspirowanych naturą. Jej design nawiązuje do struktury spękanego węgla drzewnego, którym filtrowana jest Żubrówka Czarna. Szczeliny w węglu symbolizują płynącą przez Puszczę Białowieską wodę oraz dodany do niej w procesie produkcji spirytus pszeniczny. To właśnie te 3 elementy tworzą łagodną naturę Żubrówki Czarnej. Projekt wspierany też będzie konkursem dla konsumentów zatytułowanym „Czarna Polana pełna nagród”, w którym do wygrania będzie limitowana kolekcja odzieży marki UEG oraz eleganckie zestawy degustacyjne Żubrówki Czarnej.
Na zakończenie Czarnej Polany planowane jest otwarcie Showroomu w centrum Warszawy przy współpracy z grupą mediową Newonce. Na miejscu będzie można zobaczyć kolekcję UEG, teledysk, spotkać się z Twórcami oraz osobiście sprawdzić co zainspirowało twórców do zaangażowania się w projekt.
Za produkcję teledysku odpowiedzialny jest dom produkcyjny Dobro, a za postprodukcję Platige Image. Koncepcję tegorocznej „Czarnej Polany” i plan komunikacji przygotowały agencje Feeders i 2012. Za promocję w mediach odpowiada agencja Fabryka Marketingu.
Więcej informacji nt. projektu można znaleźć na stronie www.czarnapolana.pl oraz na profilu marki na Facebook’u.

Scroll to Top
Spirits logotyp czarny

Dostęp zablokowany

Nie spełniasz wymogów dotyczących wieku użytkowników strony.
Spirits logotyp czarny

Czy ukończyłeś/aś 18 lat?

Treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla osób dorosłych.