Degustacje
degustacje, wino

Akademia Wina. Australia

3 listopada o godzinie 19.30 odbędzie się 144. spotkanie Akademii Wina – Australia. Spróbujemy win Tanunda Matthews Road Chardonnay lub Tanunda Triathlon Cabernet Shiraz Merlot 2021 i Tanunda Grand Barossa
Akademia Wina. Australia

Udostępnij:

3 listopada o godzinie 19.30 odbędzie się 144. spotkanie Akademii Wina – Australia. Spróbujemy win Tanunda Matthews Road Chardonnay lub Tanunda Triathlon Cabernet Shiraz Merlot 2021 i Tanunda Grand Barossa Shiraz 2019. Przy zakupie setu sami decydujecie czy ma to być wino białe i czerwone, czy dwa wina czerwone. Degustacje odbywają się również w Salonie M&P Praga Strzelecka, ul. Strzelecka 27/29 w Warszawie. Koszt: 50 zł. Do degustacji zawsze serwujemy przystawki, związane z regionem winiarskim, z których pochodzą wina.

Tanunda Matthews Road Chardonnay 2021

Typowe, świeże australijskie chardonnay o eleganckim aromacie pełnym nut brzoskwiń i gruszek, wzbogaconych akcentem cytrusów i kwiatów. W smaku dobrze zbudowane i harmonijne. Owocowość ładnie podkreślona delikatną nutą wanilii i orzechów. Znakomite jako aperitf, do owoców morza i ryb.

Tanunda Triathlon Cabernet Shiraz Merlot 2021

To klasyczna dla francuskiego Bordeaux kompozycja szczepów Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc i Merlot. Wino Dojrzewało ok. 16 miesięcy w beczkach z dębu francuskiego. Aromat czarnej porzeczki, fiołków, drewna cedrowego, oliwek, pieprzu i odrobiny tytoniu. W smaku jest harmonijne i eleganckie, owocowe z wyraźnymi akcentami porzeczki, liści tytoniu, czarnego pieprzu i ładnie podkreśloną dębiną. Finisz jest finezyjny i wyjątkowo długi.

Tanunda Grand Barossa Shiraz 2019

Znakomity przedstawiciel słynnych na cały świat shirazów z doliny Barossa. Dojrzewał 12 miesięcy w beczkach z dębu francuskiego i amerykańskiego. Intensywna rubinowa barwa. Bukiet pełen aromatów jeżyny, śliwki i czarnego pieprzu. W smaku pełne i bogate z akcentami suszonych owoców jagodowych, przyprawami i ziołami. Intensywne, skoncentrowane i idealnie zrównoważone wino.

Powiązane artykuły

Degustacje
degustacje, whisky szkocka

26 marca Dom Whisky zaprasza o godz. 18.00 na degustację Doskonała Single Malt Whisky z […]

Degustacje, Degustujemy
degustacje, tequila

Zapraszamy 30 marca o godz. 19.30 na szóste w 2026 roku spotkanie w cyklu Mocny […]

Degustacje
degustacje, wino

20 marca o godzinie 19.30 odbędzie się 228. spotkanie Akademii Wina. Frankonia. Do spróbowania będą […]

Degustacje
likier, rakija

9 marca odbyło się spotkanie w cyklu Mocny Poniedziałek i prezentacja małej kraftowej destylarni z […]

Degustacje
degustacje, whiskey irlandzka

19 marca Dom Whisky zaprasza o godz. 18.00 na degustację Irlandzka whiskey, którą poprowadzi Marcin […]

Degustacje
degustacje, whiskey irlandzka

17 marca Dom Whisky zaprasza o godz. 18.00 na degustację St. Patrick’s Day z McConnell’s […]

Degustacje
degustacje, whiskey irlandzka

16 marca Dom Whisky zaprasza o godz. 18.00 na degustację Teeling i renesans irlandzkiej whiskey, […]

Degustacje
degustacje, whiskey irlandzka

15 marca Dom Whisky zaprasza o godz. 18.00 na degustację St. Patrick Day – Historia […]

Przewijanie do góry
Spirits logotyp czarny

Dostęp zablokowany

Nie spełniasz wymogów dotyczących wieku użytkowników strony.
Spirits logotyp czarny

Czy ukończyłeś/aś 18 lat?

Treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla osób dorosłych.