Akademia Wina w Bordeaux

8 grudnia o godzinie 19.30 odbędzie się 147. spotkanie Akademii Wina – Bordeaux. Spróbujemy win Chateau Haut Baillou 2020 i Chateau Vernous Le Canon 2019. Degustacje odbywają się również w Salonie M&P Praga Strzelecka, ul. Strzelecka 27/29 w Warszawie. Koszt: 50 zł. Do degustacji zawsze serwujemy przystawki, związane z regionem winiarskim, z których pochodzą wina.

Chateau Haut Baillou 2020

Chateau Haut Baillou to doskonały przykład pełnego i soczystego wina z Bordeaux. Oparty na odmianie merlot, krótko dojrzewał w beczkach z dębu francuskiegie. Ujmuje bardzo owocowym bukietem oraz bardzo dobrą strukturą i gładką taniną na podniebieniu. Wyczuwamy śliwki, jagody i akcenty waniliowe. Świetnie zrównoważone, idealnie skomponuje się z daniami na bazie czerwonych mięs.

Chateau Vernous Le Canon 2019

Zbudowane w 1749 roku Château Vernous to typowa posiadłość regionu, położona w północnej części Medoc, a powierzchnia jej winnic ma obecnie 42 hektarów. Le Canon to kompozycja cabernet sauvignon (60%) i merlot (40%), która dojrzewała przez 12 miesięcy w kadziach ze stali nierdzewnej. Wino ma intensywnie czerwoną szatę i niezwykle owocowy bukiet pełen nut dojrzałych truskawek i malin. Na podniebieniu soczyste, o bardzo dobrej równowadze. Znakomity przykład wina z Medoc, które cieszy już w młodszym wieku.

Scroll to Top
Spirits logotyp czarny

Dostęp zablokowany

Nie spełniasz wymogów dotyczących wieku użytkowników strony.
Warsaw Spirits Competition 2024

Rejestracja otwarta

Zgłoś swoje uczestnictwo w festiwalu!
Zniżka EARLY BIRD -10% do 31 marca.

Spirits logotyp czarny

Czy ukończyłeś/aś 18 lat?

Treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla osób dorosłych.