W XIX wieku znany blender whisky z Glasgow. Firma Anderson & Shaw powstała w 1869 roku, założyli ją panowie Alexander Dewar Anderson i Gavin Shaw. Wielki sukces odniosła w 1884 roku ich blendowana whisky The Challenge Old Highland, zdobywając jedyny złoty medal dla whisky na targach London International Exhibition. Zestawiana była z whisky w wieku 5-10 lat, leżakujących w dużym stopniu w beczkach po sherry. Nie tylko dostała medal, ale też sporo o niej pisano, w rezultacie czego stała się produktem eksportowym.


Bardziej współczesnym produktem firmy, bo pochodzącym z początku lat 70. XX wieku, była whisky Duncraggan. Zestawiana tylko z dwóch single maltów w wieku ośmiu lat, butelkowana z mocą 40%.
W 1973 roku firma Anderson & Shaw została przejęta przez innego bottlera i dystrybutora whisky – J. Deans & Co Ltd, a następnie przez Scotcros Group. nadal produkowane były whisky The Challenge Old Highland i Duncreggan Pure Malt. W 1978 roku Scotcros została kupiona przez Remy Group, ale Francuzi nie inwestowali w marki i na początku lat 80. obydwa blendy zniknęły z rynku.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail