Kilchoman Fino Sherry Matured, to czwarta i ostatnia w tym roku limitowana edycja tej whisky z Islay. Leżakowana wyłącznie w beczkach po fino z winiarni Bodega Miguel Martin. Do jej zestawienia wykorzystano 11 beczek pierwszego napełnienia i jedną ponownego napełnienia. Edycja ukazuje się w licznie 10500 butelek, w Polsce będzie dostępna w salonach M&P. Uzupełni ona kolekcję Kilchomana z wyselekcjonowanych beczek, wcześniejsze edycje to: Port Matured, Madeira Matured, Sauternes Matured, Red Wine Matured i STR Matured.

– Zdarzyło nam się wcześniej butelkować whisky z beczek po sherry fino, ale wyłącznie dla członków naszego Kilchoman Club – mówi założyciel destylarni, Anthony Will. – Teraz przedstawiamy ją szerokiemu gronu miłośników whisky na całym świecie. Nuta przewodnia tej whisky, zielone jabłko, to nowość w spektrum aromatów Kilchomana.
Fino Sherry Matured dołącza do innych whisky z beczek po sherry. W podstawowej ofercie Kilchomana są whisky po sherry oloroso, a także po pedro ximenez. Wytrawna sherry fino daje jednak whisky zupełnie inny smak i aromat.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail