Nominowane irlandzkie whiskey 2023

W 2023 roku oceniliśmy 2563 alkohole. Najlepsze otrzymają tradycyjnie medale w kilkunastu kategoriach. Zanim jednak ogłosimy medalistów, poznajmy najlepszych w swoich kategoriach, czyli alkohole nominowane do medali, te które były Alkoholami Miesiąca w 2023 roku, albo otrzymały noty powyżej 95 punktów. Dzisiaj przedstawiamy nominowane irlandzkie whiskey – spośród 28 próbowanych w 2023 roku wybraliśmy tylko 4. Kolejność przypadkowa.

Writer’s Tears CS 2022 Chapter 04 54,6% (Irlandia)

Mieszanka whisky single malt i single pot still, leżakowana w beczkach po bourbonie. Edycja limitowana, tylko 6000 butelek. W zapachu kokos, kokosanka, wanilia, banan, kakao, nuta rumowa, lekko ziemista, agawa. W ustach tłusta, dużo wanilii, budyń pomarańczowy, mandarynki, gruszki, nieco leśnego miodu. Dużo pomarańczy w finiszu, anyż, gruszka, kwaśne jabłko, tytoń, gorycz herbaciana, melasa.

27/27/27,5/8,5=90

Midleton Very Rare 2022 40% (Irlandia)

Kolejna odsłona serii obecnej na rynku od 1984 roku. Tym razem master distiller Kevin O’Gorman wyselekcjonował whisky w wieku 12-33 lata, leżakowane w lekko wypalonych beczkach po bourbonie. Jest to mieszanka whisky grain i single pot still z destylarni Midleton.

Zapach: gruszki, jabłka, śliwki, gotowanej dyni, miodu. W smaku – zioła, śliwki, melon, ananas. W finiszu rumowość, morele, bardzo dużo kokosa, kakao.

27,5/27,5/27,5/8=90,5

Dead Island Whisky 2 40% (Irlandia Północna)

Marka Dunville’s Irish Whiskey z Echlinville Distillery współpracuje z globalną franczyzą gier Dead Island 2, efektem jest limitowana edycja. Etykieta whisky przedstawia dwie postacie zabijające zombie oraz logo gry świecące w ciemności. To mieszanka whisky pot still, malt i grain, leżakowana w beczkach po bourbonie i butelkowana z mocą 40%. Zapach bardzo lekki, nieco korzenny – goździki, gałka muszkatołowa, śliwki, wiśnie. Smak lekki – sporo toffi, wanilii, ziołowość, morela, gruszka, słód. W finiszu jest ukłucie gałki muszkatołowej, ziela angielskiego, jest tytoń, delikatna słoność, wanilia, mleczna czekolada.

25,5/25/25/7=82,5

Writer’s Tears Inniskillin Ice Wine Cask 46% (Irlandia)

Mieszanka słodowanego i niesłodowanego jęczmienia, trzykrotna destylacja. Beczka po ice wine z Ontario w Kanadzie, 600 butelek. Zapach słodki, brzoskwinie, morele, mineralność, rodzynki, figi, masło waniliowe. W smaku – słodkie gruszki, jabłka, śliwki, rodzynki, pumpernikiel, miód. W finiszu gruszki, słodkie gruszki, słodkie jabłka, ale też kwaśne śliwki ume,nuta siarkowa, mineralna.

28/28/28/8,5=92,5

Scroll to Top
Spirits logotyp czarny

Dostęp zablokowany

Nie spełniasz wymogów dotyczących wieku użytkowników strony.
Warsaw Spirits Competition 2024

Rejestracja otwarta

Zgłoś swoje uczestnictwo w festiwalu!

Spirits logotyp czarny

Czy ukończyłeś/aś 18 lat?

Treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla osób dorosłych.