Sand City Whisky Fest

8 czerwca w Piasecznie odbyła się kolejna edycja festiwalu whisky firmowanego przez Lożę Dżentelmenów. Pomimo niewielkiej liczby wystawców, zadbali oni o szeroki wybór butelek, więc było co próbować.

W porównaniu do ubiegłego roku skład wystawców uległ zmianie – pojawiły się: londyńska Burbon Distillery, Legacy Piotra Dubisza oraz Spirit Depot. Tradycyjnie stoiska miały: Diageo, Brown Forman, MV Poland, ponownie wystąpiło Team Spirit Whisky i oczywiście organizator, Loża Dżentelmenów – nie tylko z własnymi bottlingami, lecz także z ofertą klubową, bardzo ciekawymi butelkami z różnych wcześniejszych degustacji. Nie brakowało premierowych butelek i wygrzebanych z prywatnych zasobów rarytasów, m.in. stare butelkowania na stoisku Diageo, gdzie można było m.in. spróbować Linkwood 30YO z serii Rare Malts z 1974 roku, pierwszej edycji Singleton – Auchroisk z 1978 roku, starych edycji Knockando czy Dailuaine. Team Spirit Whisky udostepniło z prywatnych zapasów prezesa Kamila Bednarka takie rarytasy jak butelki Bowmore z serii Aston Martin, Mortlach 33YO z 1988 roku czy Bruichladdich 30YO z 1990 roku, obie butelki z serii Connoisseurs Choice Duncan Tailor. Na ich stoisku były też m.in. litewskie likiery i destylaty Pakruojis Manor, likiery, whiskey i RTD Kozuby czy liczne rumy, w tym unikatowa edycja single cask Hampden 11YO 2012 Tortuguita. Obok na stoisku Spirit Depot był szeroki wybór rumów, były koniaki Park, whisky i whiskey – szkockie, irlandzkie, angielskie, fińskie, szwedzkie, amerykańskie, japońskie, m.in. nowe butelkowania z The Lakes Distillery, czy japońskie blendy Togouchi z ciekawych beczek – po lokalnym piwie oraz po sake. Dalej stanowisko miało MV Poland, gdzie były m.in. rumy Angostura, porto Sandeman, spory wybór whisky, w tym takie unikaty jak Jura Tastival 2017czy Jura 12YO Sherry Cask. Na stoisku Brown Forman można było spróbować kilku limitowanych edycji bourbona Woodford Reserve, rumów Botucal, whisky Glenglassaugh, Benriach, Glendronach, ciekawostką była stara edycja Benriach 21YO Four Cask Maturation. Loża Dżentelmenów pokazała przedpremierowo dziesięcioletnią whisky z destylarni Mannochmore, a także można było m.in. spróbować ich butelkowania Caol Ila 33YO i wielu innych starszych edycji. Na stoisku Bimber Distillery była możliwość premierowo spróbować new make spirit z ich inwestycji w Szkocji – Dunphail Distillery.
Były trzy sesje masterclass, muzyka na żywo, było stanowisko cygarowe, leżaki w strefie chillout. Pogoda aż nadmiernie słoneczna dała możliwość próbowania szacownych trunków w temperaturze wyższej niż zwykle, co było swego rodzaju wyzwaniem i nowym doświadczeniem. Na szczęście nie brakowało zimnej wody. Sand City Whisky Fest to kameralna, ale bardzo sympatyczna impreza, którą napędzają Dorota i Artur Brzychcy.

Zostaw komentarz

Scroll to Top
Spirits logotyp czarny

Dostęp zablokowany

Nie spełniasz wymogów dotyczących wieku użytkowników strony.
Spirits logotyp czarny

Czy ukończyłeś/aś 18 lat?

Treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla osób dorosłych.