Royal Bison

bardzo elegancka pszeniczna czysta wódka o mocy 40% z Belalko. Aromat delikatny, gorzkawy, nuta orzeszków cedrowych. Smak pieprzny, bardziej jak wódki żytniej, nuty korzenne, imbirowe. Finisz długi, rozgrzewający, korzenny i pieprzny. W Polsce w dystrybucji Ice-Full.

Ratafia Wódka

wódka czysta zbożowa o mocy 40%, wprowadzona w 2020 roku przez AWW. Aromat cierpki, balsamiczny, z delikatną nutą ziołową. Smak harmonijnie pasuje do aromatu, dość cierpki, ziołowy, goryczkowy. W finiszu jest lekka nutka goryczy, tataraku, orzeszki cedrowe, pestki owocowe.

Dwór Sieraków z tytułem Gold Outstanding

Sędziowie International Wine & Spirits Competition przyznali wódkom Dwór Sieraków Superior i Śliwa z tarniną po 98 punktów i medale Gold Outstanding. To kolejny duży sukces tej marki. W 2019 roku Dwór Sieraków Superior i Palona dostały srebro na Spirits Selection by Concours Mondial de Bruxelles, a w 2018 Superior zgarnął tytuł Poland Vodka of the Year na 9. Annual New York International Spirits Competition. Spirytualia marki Dwór Sieraków znalazły też uznanie w Polsce otrzymując trzy złote medale w konkursie Warsaw Spirits Competition 2018.

Czytaj więcej

Czy polska wódka podbije Chiny?

Polska Wódka/Polish Vodka chronione oznaczenie geograficzne zostało objęte ochroną na dwóch ważnych rynkach azjatyckich: chińskim i wietnamskim. To wielki sukces naszego narodowego trunku. Stowarzyszenie Polska Wódka szacuje jednak, że na razie tylko około 5% wódki produkowanej w Polsce spełnia kryteria definicji Polska Wódka/Polish Vodka. Potrzebna jest szeroka akcja informacyjno-promocyjna na temat polskich chronionych oznaczeń geograficznych, w tym Polskiej Wódki, oraz wspieranie ich producentów.

Czytaj więcej

Russkiy Shick

(Русский Шик) pszeniczna czysta wódka, sześciokrotnie filtrowana, produkowana w małych partiach na Syberii w zakładzie Sibirska Vodochnaya Kompania w Mariinsku, w tym samym mieście, gdzie powstaje Beluga. Woda pochodzi z ujęcia artezyjskiego o głębokości 330 m. Wstępna filtracja odbywa się na filtrach piaskowych, potem przez węgiel aktywny, potem w ruch idą znów filtry piaskowe, które zapewniają zatrzymanie drobnych cząstek węgla, tym samym dając większą przezroczystość wódki. Czwarty etap filtracji, tzw. srebrna filtracja, wódka przechodzi przez filtr z najcieńszych srebrnych nitek, dzięki czemu trunek zostaje wzbogacony jonami srebra, nadając mu szczególnego blasku. Gotowe produkty, przed rozlaniem do butelek, poddawane są filtracji kontrolnej i polerującej. Każda butelka jest butelkowana i zdobiona przez specjalistów ręcznie. Etykieta i kontretykieta są wykonane z metali, z ręcznymi grawerami.

Czytaj więcej

Polska Czysta Klasyczna

wódka czysta żytnia o mocy 40%, nowa receptura wprowadzona w 2020 roku, w odróżnieniu od Klasycznej tego samego producenta, która była wódką zbożową mieszaną. Aromat delikatny, nuta orzecha włoskiego, ziół, suszonych traw, ogniska. W smaku słodycz, owoce, lekko goryczka albedo grejpfruta, kandyzowane skórki cytrusów, migdały. W finiszu przyjemne nuty orzechowo-migdałowo-cytrusowe, sporo goryczy grejpfruta, delikatnie sól. Wódka ta zdobyła złoty medal w konkursie Warsaw Spirits Competition w 2020 roku.

Mazurska Manufaktura podsumowała 2020 rok

Mazurska Manufaktura S.A., właściciel marek MM Hygienic oraz Mazurska Manufaktura Alkoholi, zakończyła 2020 rok z przychodami netto ze sprzedaży na poziomie 9,2 mln zł oraz z zyskiem netto w wysokości 1,5 mln zł. Spółka oczekuje obecnie na dopełnienie formalności związanych z rejestracją emisji akcji serii E, po to, by złożyć dokumenty informacyjne na GPW.

Czytaj więcej

Stara Myslivecka Limited Edition 500 Years Single Barrel 8Y0 2012

kolejna edycja, bardzo limitowana, tylko 253 butelki, moc – 40%. Bardziej złożona, bardziej aromatyczna, bardziej oleista niż ta z 2010 roku. Beczka nr 30 po bourbonie. Aromat słodki, waniliowy, czekoladowy, polne kwiaty. W smaku zioła, prażony popcorn, śliwki, wiśnie, czekolada z orzechami laskowymi. Finisz lekki, słodki, ziołowy i ziarnisty, nuta ziemista, orzeszki ziemne, czekolada z orzechami laskowymi, ziołowość, szałwia.

Koniec Polmosu Łańcut?

Lokalne media biją na alarm, Fabryce Wódek w Łańcucie, która ma 250 lat historii, kolejny raz grozi zamknięcie. Nowym właścicielem Łańcuta i innych aktywów Marie Brizard Wine & Spirits w Polsce została firma United Baverages S.A. Miasto Łańcut opublikowało list burmistrza, starosty, a także posła na Sejm RP Kazimierza Gołojucha do Williama Careya, prezesa zarządu CEO United Beverages S.A. Czytamy w nim, że są zaniepokojeni doniesieniami o planowanym wygaszeniu produkcji w Fabryce Wódek Polmos Łańcut przez nowego właściciela.

Czytaj więcej