Wizyta w destylarni Tarpan

Firma działa w historycznym browarze w Szczytnie, założonym w 1889 roku. Głównym produktem własnym jest wódka Bielik, ponadto firma ma szeroką dystrybucję alkoholi z importu – od win musujących i likierów największego producenta na rynku niemieckim, firmy Rotkäppchen, po bardzo atrakcyjne cenowo alkohole w takich kategoriach jak: tequila, rum, gin, likiery, wódka oraz brandy, m.in. marki: Eckes, Asmussen Rum, Don Cruzado Tequila, Billy’s Bourbon, Van Gogh Vodka, Hogarth Gin, Chantré Brandy, Juanita.

Jakub Gromek

Zakład produkcyjny w Szczytnie ma własne ujęcie wody, zestawialnię i leżakownię, filtry i dwie linie butelkowania – na dużej linii może produkować 6-8 tys. butelek na godzinę, na małej linii 3-5 tys. butelek. Na potrzeby własne i private labels firma produkuje wódki czyste i likiery, w tym także likiery jajeczne typu ajerkoniak.
Destylarnia w dawnym browarze została uruchomiona w 2001 roku. Inwestorem była niemiecka firma dystrybucyjna Drinks & Foods, produkowano tu wódki i likiery – pod marką Tarpan oraz pod markami sprzedawanymi w Niemczech. W 2016 roku nowym właścicielem został Jakub Gromek. – Wcześniej zajmowałem się sprzedażą alkoholi, m.in. w sieci Eurocash, gdzie awansowałem na kierownicze stanowisko. Poznałem produkty, dostawców i klientów. Poznałem firmę Tarpan, która była nie tylko producentem alkoholi, lecz także importerem tanich i popularnych marek do sieci handlowych. Widziałem, że ta firma ma ciekawe portfolio, ale nie umie sobie poradzić ze sprzedażą. Dowiedziałem się, że Tarpan jest na sprzedaż. Zespół technologiczny na miejscu był znakomity, trzeba było tylko ściągnąć dobrych handlowców – opowiada Jakub Gromek.
Biura firmy, magazyn i linie produkcyjne zajmują tylko część zabytkowych pomieszczeń starego browaru. Wielkie dwupiętrowe skrzydło fabryki stoi puste i niszczeje. W planie jest wznowienie w przyszłości produkcji piwa Kormoran, ale jako marki kraftowej oraz uruchomienie muzeum.

1 komentarz do “Wizyta w destylarni Tarpan”

  1. No i po wizycie w Szczytnie bardzo przyjemna mała firma, fajni ludzie, ciekawe pomysły na produkty. Pozdrawiam wszystkich których miałem okazję poznać

Komentarze są wyłączone.

Scroll to Top
Spirits logotyp czarny

Dostęp zablokowany

Nie spełniasz wymogów dotyczących wieku użytkowników strony.
Warsaw Spirits Competition 2024

Rejestracja otwarta

Zgłoś swoje uczestnictwo w festiwalu!

Spirits logotyp czarny

Czy ukończyłeś/aś 18 lat?

Treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla osób dorosłych.