Siedziba porto Dow’s. Nazwa winnicy pochodzi od vale do bomfim – „dobrze położonej doliny”. Parcela została kupiona przez George’a Warre’a dla firmy Dow w 1896 roku. W winnicach Dow pracowało wiele pokoleń rodziny Symington. W 1912 roku Andrew James Symington został partnerem w Dow. Od tego czasu Quinta do Bomfim stała się niemalże domem rodzinnym Symingtonów.


Położone w sercu najlepszego obszaru produkcji wina, znanego jako Cima Corgo, winnice mają ekspozycje południowe. Gleba łupkowa zapewnia idealny drenaż, pozwalając wodzie dotrzeć do głębokich korzeni winorośli. Nasadzenia to głównie odmiany: touriga franca, touriga nacional, tinta barroca, tinta roriz. Dwie trzecie winnicy ma obecnie ponad 20 lat, a jedna trzecia ma od 30 do 40 lat. Zakres wysokości kształtuje się od 120 do 340 m n.p.m.
Na stulecie Quinta, w 1996 roku, Dow wyprodukował znakomity single quinta Vintage Port z Quinta do Bomfim. To wino zyskało szerokie uznanie krytyków, w szczególności Złoty Medal na International Wine Challenge (Londyn, 2005).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail