Żołądkowa de Luxe z portfolio Stock Polska została nagrodzona znakiem jakości „Made for Recycling”. Wyróżnienie w zakresie recyklingu opakowań, nadała jej firma Interseroh, specjalizująca się w zakresie zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska.

Interseroh to wiodąca globalna firma świadcząca usługi w zakresie recyklingu, zapobiegania marnotrawstwu i konserwacji zasobów oraz dostawca surowców. Firma prowadzi szereg działań mających na celu usprawnienie procesów związanych ze zrównoważonym rozwojem i zasadami zero waste w przedsiębiorstwach.
We współpracy z niemieckim Instytutem Ochrony Środowiska BIFA, firma Interseroh opracowała trzystopniowy system punktowy do oceny opakowań produktów. Obejmuje on takie kategorie jak: zbiórka (Collection), sortowanie (Sorting) i przetwarzanie surowców (Processing). Analizie poddawane są więc nie tylko opakowania, ale i cały proces poeksploatacyjny.
– Żołądkowa de Luxe to marka, którą wyróżnia łagodność. W smaku – ze względu na wyjątkową Recepturę Łagodnego Smaku, oraz w podejściu do kwestii środowiskowych – dzięki ergonomicznej, minimalistycznej butelce prostej w recyklingu. W ocenie firmy Interseroh, Żołądkowa de Luxe zdobyła aż 19 na 20 możliwych punktów, co jest dla nas potwierdzeniem, że jesteśmy na właściwej drodze w zakresie tworzenia proekologicznych opakowań – mówi Sławomir Kreczmański, senior brand manager marki Żołądkowa de Luxe w Stock Polska.
Na wynik, który uzyskała marka składają się m.in. takie aspekty jak łatwość identyfikacji surowca przy sortowaniu, wielkość minimalna opakowania, czy jakość metody recyklingu.
Wyróżnienie znakiem „Made for Recycling” dla Żołądkowej de Luxe zostało dodatkowo zatwierdzone przez Fraunhofer Institute for Process Engineering and Packaging (IVV), zajmujący się opakowaniami żywności i stosowanymi przy tym technologiami. Instytut zwraca przy tym szczególną uwagę na efektywne wykorzystanie surowców i niewielki wpływ na środowisko.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail