11 września o godz. 20.00 odbędzie się kolejne spotkanie w cyklu Akademii Wina online, tym razem będą to wina z Włoch, z Toskanii. Organizatorzy opowiedzą o winnicach, pokażą zdjęcia i poprowadzą komentowaną degustację win na platformie komunikacyjnej, która umożliwi zadawanie pytań i dzielenie się własnymi odczuciami smakowymi. Koszt degustacji to 115 zł. Każdy uczestnik otrzyma kurierem butelki wybranych win.

Caparzo Chardonnay Toscana 2019
Wino skomponowane z gron odmiany chardonnay z niewielkim dodatkiem trebbiano, moscato i vermentino. Lekkie i świeże, o bardzo intensywnych aromatach moreli, dojrzałych gruszek i owoców egzotycznych. Usta soczyste, a finisz aromatyczny, z lekko słodką nutą.

Borgo Scopeto Chianti Classico 2017
100% sangiovese dojrzewane w beczkach dębowych. Głęboka, rubinowa barwa. Bukiet jest pełny i intensywny, z aromatami dzikich jagód, przyjemnymi nutami szlachetnego drewna, wanilii i kakao. W ustach wytrawne, o dobrej strukturze, eleganckie w swej prostocie. Dobra harmonia pomiędzy taninami, a kwasowością nadająca winu miękkości i wspaniałej trwałości. Wino idealne do przystawek, szczególnie do pasty, ryżu, wszystkich dań mięsnych i serów.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail