3 kwietnia w teatrze Kamienica miało miejsce niecodzienne spotkanie, przygotowane przez firmę Brown-Forman. Na scenie przy pełnej widowni w rolach głównych pojawili się: Amerykanin, Chris Fletcher, assistant master distiller Jack Daniel’s i Szkot, Stewart Buchanan, globar brand ambassador BenRiach, GlenDronach i Glenglassaugh. Spotkanie poprowadził Mateusz Hładki.


Chris Fletcher zawitał do Polski po raz pierwszy. Urodzony w Lynchburgu, kontynuuje tradycje swojego dziadka, który był chemikiem i pracował w destylarni Jack Daniel’s. Wnuk ma tą samą profesję co dziadek, a nawet: – Mam w biurze to samo biurko, co mój dziadek. – mówił Chris Fletcher z dumą. Stewart Buchanan do Polski przyjeżdża regularnie. Przez 20 lat pracował w destylarni, więc technologię produkcji ma w jednym palcu. – Przy produkcji whisky najważniejsza jest woda i lokalizacja, oczywiście też beczka – to opinia Stewarta Buchanana.
Obaj panowie przeszli test – każdy otrzymał destylaty swoich marek do degustacji w ciemno i miał rozpoznać, która to jest whisky. Oczywiście 100% trafności. Publiczność miała przyjemność degustować wraz nimi. Po godzinie amerykańsko-szkockiej opowieści o swojej pracy-pasji impreza przeniosła się w kuluary. Można było z każdym z panów porozmawiać, napić się whisky czy whiskey. Gwar i entuzjazm nie miały końca.

Komentarze

Autor: gd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail