Kieszonkowe wydanie autorstwa Łukasza Gołębiewskiego. Autor postanowił zadbać o to, abyśmy mieli dostęp do informacji o najnowszych polskich produktach spirytusowych. „Wódki i inne mocne trunki” to kompaktowe kompendium wiedzy na temat produktów debiutujących w 2020 roku.

Znajdziemy tu krótkie notki na temat ubiegłorocznych debiutów alkoholowych, wraz z ocenami. Dominują opisy wódek czystych, gatunkowych, okowit i innych destylatów, a także likierów czy nalewek. Łącznie, na 116 stronach, przedstawiono tu ponad 300 produktów, przypominając te, które zostały najlepiej ocenione i nagrodzone (medalowe debiuty 2020 roku) przez magazyn „Aqua Vitae”.
„Wódki i inne mocne trunki” to dobry drogowskaz nie tylko dla początkujących fanów destylatów. Autor nie bał się tu szczerych, krytycznych, bardzo zróżnicowanych ocen – nie jest to więc zbiór laurek. Przykładowo, Tatrzańska Whisky otrzymała notę 1,5/100 (tak, jeden i pół – to nie błąd), a Soplica Wiśniowa 15/100. Do najlepiej ocenionych należały m.in. Destyl Bierbrand i Okowita z Ziemniaków z Podkarpackiej Destylarni Okowity (oba trunki z notą 95/100).
Ta, skromna objętościowo publikacja, ze względu na rozmiary i sposób podania informacji (w pigułce) ma bardzo praktyczny wymiar. Można chociażby mieć ją pod ręką podczas zakupów.

Marcin Młodożeniec

Polskie debiuty alkoholowe 2020 roku
Komentarze

Autor: Marcin Młodożeniec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail