mocny regionalny napitek znad Biebrzy, robiony na bimbrze, o mocy 60%. Jak podaje wykonawca tego cuda: „Trunek podstępny a zdradliwy. Nadmierne spożycie odbiera nogi i rozum”. Smak niezłej cukrówki doprawionej herbatą. Piekielnie mocne. Ale też przyzwoite, słodkawe. To nie jest jakiś tam bimber, ale elita bimbrownictwa. Zapach karmelu, smak lekko przypalany, z nutą suszonych śliwek i rodzynek. Sprzedawany w elegancko pakowanych półlitrowych butelkach jako „wyrób kolekcjonerski” – „nalewka biebrzańska dla przyjaciół – seria limitowana”. Firmowany przez www.Kopytko.net, na tej stronie, promującej lokalne nalewki biebrzańskie, prezentowane są także takie trunki jak Sierp Tatowy i Łzy Sołtysa.

Na zdjęciu Biebrza, kąpielisko, okolice Goniądza

SONY DSC

Komentarze

Autor: Disorder

Komentarze

  1. świetna „wódka” można pić bez popitki, idealna na letnie wieczory przy ognisku, ale nie tylko, szczerze polecam, a dodatkowo fajnie wygląda jako wyjątkowy prezent dla kogoś kto lubi „nietypowe” trunki

  2. Myślę, że po kopnięciu łosia i tatowym sierpowym, żadne łzy już ani Sołtysowi, ani nikomu innemu nie zaszkodzą:))))))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail