AlcoDroid Alcohol Tracker

AlcoDroid to czeska aplikacja, która ułatwia monitorowanie wpływu konsumowanego alkoholu na nasz organizm. Wpisujemy cechy indywidualne – jak: płeć, wagę, przewidywany metabolizm. Potem wystarczy wprowadzać konsumowane jednostki alkoholu – ilość, rodzaj, moc, czas konsumpcji. Program monitoruje poziom alkoholu w organizmie, jego wchłanianie i wydalanie. Sprawdza się znakomicie. Statystyki pozwalają śledzić picie w czasie, ale prawdziwa rewelacja to rejestr historii konsumpcji. Sprawdzałem w porównaniu z alkomatem – wyniki po upływie około godziny są zbliżone (początkowo wyższe w alkomacie), natomiast trzeba trochę poeksperymentować z ustawieniem indywidualnego metabolizmu, by uzyskać wiarygodne informacje „day after”.

Czytaj więcej

Dom Whisky w Google Play i Appstore

Sklep Dom Whisky z Jastrzębiej Góry ma własną aplikację zakupową dostępną w Google Play i Appstore na telefony z systemami Android i iOs Apple. Aplikacja umożliwia składanie zamówień w sklepie internetowym, ma rozbudowaną wyszukiwarkę produktów z możliwością dodawania produktów do listy ulubionych oraz daje dostęp do danych konta klienta w sklepie on-line. Aplikację przygotowała firma IAI S.A.

Czytaj więcej

Jasło – winne klimaty

Darmowa aplikacja „Jasło – winne klimaty” przedstawia atrakcje regionu oraz szlak po lokalnych winnicach promujący enoturystykę. Aplikacja działa on-line i off-line, na urządzeniach wyposażonych w GPS ułatwia poruszanie się w regionie dzięki współrzędnym zaznaczonym na mapie aplikacji. Osobna część aplikacji to liczący 43 km Jasielski Szlak Winny starannie tu omówiony winnica po winnicy. Szlak jest wspólnym dziełem Stowarzyszenia Winiarzy Podkarpacia, Jasielskiego Stowarzyszenia Winiarzy „Vinum pro cultura” oraz Urzędu Miasta w Jaśle. Szlak obejmuje dziewięć winnic położonych w pobliżu Jasła. Są to winnice: Zacisze, Dwie Granice, Milena, Golesz, Kolacz, Vanellus, Jasiel, Ewy i Jana. Zedbrano tu szczegółowe informacje o winnicy i jej produktach, o odmianach uprawianej winorośli, o gastronomii i noclegach, o okolicznych atrakcjach, są też szczegółowe dane teleadresowe. Darmowa aplikacja jest na bieżąco aktualizowana.