7 marca w Winsky Wine’n’Whisky Bar swoje najnowsze butelki zaprezentował Artur Brzychcy, twórca Loży Dżentelmenów. Wyselekcjonowane przez niego pojedyncze beczki są butelkowane w bardzo krótkich seriach, po 200-30 sztuk. Dwa najnowsze wypusty Loży Dżentelmenów, to whisky Glen Scotia 2008, butelkowana z mocą beczki 55,5%, beczki po raz pierwszy napełnione po bourbonie. Tylko 234 butelki. Druga whisky, to Inchmurrin 2003 Sauternes Cask o mocy 53,5%. Beczka po bourbonie i finiszowana w beczkach po sauternesie przez 12 miesięcy, ukazały się 292 butelki. Obydwie whisky pochodzą z destylarni należących do Loch Lomond.


Butelkowania Loży Dżentelmenów pokazano w towarzystwie najbardziej klasycznych whisky od tego producenta, czyli Loch Lomond Reserve Blended Whisky i Loch Lomond 12YO Single Malt Whisky.
– Whisky Inchmurrin 2003 przyleciała do nas ze Szkocji wczoraj i jest prezentowana po raz pierwszy. Jestem podekscytowany tym, że udało nam się pozyskać trunek, który tak długo był finiszowny w beczkach po winie sauternes, które dało whisky kolor, słodycz i ciało – mówił Artur Brzychcy. – Glen Scotia 2008 trafiła do sprzedaży pod koniec ubiegłego roku i rozeszła się praktycznie w ciągu miesiąca. Na rynku wtórnym kosztuje teraz ok. 600 zł, a oferowana była w grudniu po 300 zł.
Publiczności zebranej w Winsky Wine’n’Whisky Bar nie trzeba było jednak przekonywać, że unikatowe butelkowania whisky single cask, to dobra lokata kapitału.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail