Maciej Mazur z krakowskiego baru Z Ust do Ust wygrał w konkursie World Class Poland 2019 i będzie reprezentował Polskę w wielkim finale w Glasgow. To była piąta edycja konkursu organizowanego przez Diageo. Drugie miejsce zajął Dawid Pytkowski z warszawskiego baru El Koktel, trzecie Adam Grądziel, współwłaściciel baru Kita Koguta, a czwarte Bartłomiej Wójcik z baru Chocolate Monkey. Poziom zawodów był bardzo wysoki, a finał odbył się w industrialnej przestrzeni Stalowni przy ul. Szwedzkiej na Pradze. Wystawna kolacja, której towarzyszyły koktajle przygotowane przez czterech poprzednich finalistów World Class Poland i koncert szkockiej muzyki w wykonaniu zespołu Shannon.


Kilka słów o trójce najlepszych barmanów w tej edycji World Class Poland 2019.
Pierwsze miejsce – Maciej Mazur, ur. 1995 w Świnoujściu, absolwent zarządzania o specjalizacji: gospodarka nieruchomościami. Manager baru Z ust do ust w Krakowie. Z gastronomią miał do czynienia początkowo sporadycznie, pracując sezonowo lokalach w rodzinnym Świnoujściu. Cztery lata temu za barem stanął tylko na chwilę – i tak już zostało. Ukończył kursy barmańskie w Poznaniu i Amsterdamie, by po pierwszych doświadczeniach w poznańskich lokalach trafić do Krakowa. W międzyczasie odniósł sukcesy w kilkunastu konkursach, w tym dwukrotnie w finale World Class Poland (w 2018 roku zajął trzecie miejsce).
Drugie miejsce – Dawid Pytkowski, ur. 1989, technolog energii odnawialnej oraz menedżer i inżynier produkcji SGGW. Dwukrotny finalista konkursu World Class Poland, za barem od 12 lat. Barman w El Koktel, Warszawa, praca za barem, która miała zapewnić fundusze na kurs maklera giełdowego, skradła jego serce na dłużej i przyniosła sukcesy w konkursach.
Trzecie miejsce – Adam Grądziel, ur. 1989, współwłaściciel popularnych, stołecznych koktajlbarów – KiTi Bar i Kita Koguta. Za barem od 11 lat, autor książki „Warszawska Scena Barowa – Jedna Miłość, Wiele Historii”. Barmański ekspert, doceniony w licznych konkursach, w tym w finale Ligi Niezwykłych Dżentelmenów 2013 i plebiscycie Bar Roku 2015 („Osobowość Roku”). Dawniej wykładowca Międzynarodowej Szkoły Barmanów i Sommelierów w Warszawie.
Zwycięzcy World Class Poland 2019 będziemy kibicować podczas finału konkursu w Glasgow.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail