Wizyta w destylarni Amazzoni

Produkcja znanego brazylijskiego ginu Amazzoni odbywa się na terenie posiadłości Cachoeira, to jakby destylarnia w destylarni. Ulokowana na piętrze, ponad częścią produkującą cachaça Rochinha. Ma własne alembiki, zautomatyzowane maceratory, laboratorium i linię do butelkowania. Markę stworzyli w 2015 roku Arturo Isola, włoski architekt mieszkający w Rio de Janeiro, i Alexandre Mazza, brazylijski artysta, był to pierwszy brazylijski gin premium. Za receptury odpowiada znany brazylijski miksolog, ‘Captain Tato’ Giovannoni. Jest to potężna destylarnia, cztery alembiki pracujące równolegle, połączone jednym kondensatorem, pozwalają destylować osobno bardziej wrażliwe botaniki. Aparat powstał w Brazylii na zamówienie destylarni. Wykorzystywana jest ta sama woda, co do produkcji cachaça, destylat jest jednak zbożowy, nie z trzciny cukrowej. Botaniki są niezwykle dobrane, nigdy wcześniej nie łączono uch wszystkich razem. Łącznie jest ich jedenaście, oczywiście są jagody jałowca, a następnie: wawrzyn, cytryna i kolendra , tangarynka i ostry czerwony pieprz. Do tego po składniki z serca amazońskiej puszczy: kakao, orzechy brazylijskie, maxixe (przypomina małe ogórki), victoria regia (kwiat zwany w regionie Amazonki „talerzem wodnym”) i cipò cravo (kwiaty z rodziny bignoniowatych).

Dostępne są trzy wersje: Amazzoni Gin (42%), Amazzoni Gin Maniuara Citrico (38%) oraz Amazzoni Rio Negro (52%).

Amazzoni Citrico (38%)
Bardzo intensywny zapach cytryny, limonki, pieprz różowy, wyraźnie jałowiec, który jest importowany z Europy. Smak dość korzenny, rozgrzewający – cynamon, pieprz, bardzo dużo cytrusów. Ostry pieprz w finiszu, dużo cytrusa.
26/25/26/8=85

Amazzoni Rio Negro (52%)
W zapachu dużo jałowca i różowego pieprzu. Smak pieprzny, ale też słodka nutka karotkowa, dzięgiel, dużo jałowca. Finisz też bardzo ostry, nieco korzenny, dużo różowego pieprzu. Wyrazisty.
27,5/27,5/27,5/8=90,5Aqua Vitae rekomenduje

Zostaw komentarz

Scroll to Top
Spirits logotyp czarny

Dostęp zablokowany

Nie spełniasz wymogów dotyczących wieku użytkowników strony.
Warsaw Spirits Competition 2024

Rejestracja otwarta

Zgłoś swoje uczestnictwo w festiwalu!

Spirits logotyp czarny

Czy ukończyłeś/aś 18 lat?

Treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla osób dorosłych.